دکتر سید مهدی موسوی زاده
Search
Close this search box.
مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

نکات و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکسمراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس : تزریق بوتاکس ، درمانی موثر و بی خطر در راستای حذف چین و چروک ها و خطوط پوستی به شمار می رود که امروزه مورد استقبال عموم مردم واقع شده است.

چنانچه تمایل به انجام تزریق بوتاکس دارید و خواهان دستیابی به نتایجی بهینه از این روش جوانسازی می باشید توصیه می شود مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس را به درستی رعایت نمایید تا به هدف خود نائل آیید.

ماساژ صورت بعد از تزریق بوتاکس :

تا 24 ساعت پس از تزریق به هیچ عنوان نباید موضع تزریق را تحت فشار قرار داده یا ماساژ دهید ، چرا که ماساژ محل تزریق می تواند سبب جابجایی ماده تزریق شونده ، گردد و منجر به بروز عوارضی اعم از افتادگی پلک و غیره شود.

نحوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس :

پس از تزریق بوتاکس ، افراد باید از خوابیدن بر روی ناحیه تزریق خودداری نمایند و از قرار دادن صورت خود بر روی بالش اجتناب کنند.

مصرف دارو بعد از تزریق بوتاکس :

احتمال مواجهه با درد از عوارضی است که به ندرت ممکن است فرد بعد از تزریق بوتاکس با آن روبرو شود ؛ میزان این درد جزئی می باشد ، لذا جای نگرانی نیست و غالبا پس از چند روز مرتفع می گردد.

اما در صورتی که احساس می کنید قادر به تحمل درد به وجود آمده نیستید ، می توانید از داروهای مسکن خفیف تجویز شده توسط پزشک معالج خود استفاده نمایید.

سایر مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس :

  • افرادی که تزریق بوتاکس انجام داده اند ممکن است در موضع تزریق با تورم و کبودی مختصری مواجه شوند ، استفاده از کمپرس یخ بر روی ناحیه تزریق می توانند در راستای پیشگیری از تشدید کبودی و ورم به وجود آمده و کاهش آن موثر واقع گردد.
  • به مدت 24 ساعت از برنزه کردن پوست با روش های طبیعی همچون آفتاب گرفتن یا روش های مصنوعی همچون سولاریوم اجتناب نمایید.
  • تا 24 ساعت از دوش گرفتن و شستن صورت با آب با درجه حرارت بالا خودداری نمایید.
  • تا چند ساعت پس از تزریق بوتاکس از استفاده از مواد آرایشی پرهیز کنید.

شما عزیزان می توانید با رعایت موارد مذکور ، به نتایج قابل قبول خود از تزریق بوتاکس دست یابید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *