دکتر سید مهدی موسوی زاده
Search
Close this search box.
لیفت سینه

لیفت سینه

برخی افراد به دنبال افتادگی و شل شدگی سینه ها و تاثیر سوئی که این امر بر تناسب اندام دارد ، با کاهش اعتماد به نفس مواجه شده و مترصد یافتن راهی جهت بالا کشیدن سینه ها و رفع افتادگی و شلی آن ها می باشند. جراحی لیفت سینه ، بهترین گزینه برای افرادی است که بنا به هر دلیلی سینه های آن ها دچار افتادگی شده و قوام خود را از دست داده است ؛ این دسته از افراد با انجام این پروسه می توانند جوانی و زیبایی را به سینه های خود باز گردانند. در ادامه دکتر سید مهدی موسوی زاده ، بهترین جراح پلاستیک تهران در این باره اطلاعات بیشتری ارائه می دهد. 

 

لیفت سینه

 

لیفت سینه در حقیقت نوعی جراحی پلاستیک سینه می باشد که با حذف پوست اضافی سینه ها و جمع کردن بافت مجاور آن ، می تواند به رفع افتادگی و شلی سینه ها پرداخته و فرم جدیدی به سینه ها ببخشد. از این رو می توان گفت که با انجام این جراحی ، فرم سینه ها بهبود یافته و نسوج ( بافت ) سینه قوام یافته و سفت می شوند و بدین ترتیب این عمل جراحی ، موجب تناسب اندام و متعاقبا افزایش اعتماد به نفس افراد می گردد.

علل ایجاد کننده افتادگی سینه

به طور کلی افتادگی سینه عوامل مختلفی دارد و متداول ترین علت آن ، به دنبال خاتمه زایمان و شیردهی اتفاق می افتد. برخی خانم ها ، دچار تصور اشتباهی در این خصوص هستند و گمان می کنند که شیردهی به نوزاد سبب تشدید افتادگی سینه می شود. در ارتباط با این مسئله باید گفت که به هیچ وجه این موضوع صحت ندارد و شیردهی بر افزایش میزان افتادگی سینه تاثیری ندارد. البته ناگفته نماند که بارداری ، تغییرات هورمونی و افزایش حجم غدد شیردهی در زمان حاملگی ، حجمی را ایجاد می کند که بعد از کاهش سطح هورمون های محرک آن ، قاعدتا حجم به وجود آمده نیز کاهش خواهد یافت.

در مواردی که افزایش حجم سینه ها و همچنین کاهش آن بسیار زیاد باشد ، پوست نمی تواند مثل دیگر اعضای بدن ، به اندازه قبلی خود قوام یافته و اصطلاحا خود را جمع کند و در نتیجه ، بافت سینه دچار افتادگی می شود و خانم نیازمند لیفت سینه خواهد شد. در بعضی موارد ممکن است افتادگی سینه ، ناشی از بزرگی بیش از حد سینه و قدرت جاذبه زمین باشد که سبب کشیده شدن سینه به سمت پایین شده و باعث می شود نوک سینه بسیار پایین تر از موقعیت دقیق خود قرار بگیرد.

مزایا لیفت سینه

از مهم ترین مزایای این پروسه زیبایی ، ایجاد فرم سینه جذاب و جوان است. در طی این فرآیند بافت های سینه جوان تر می شوند. در پی این تغییر ، اعمتاد به نفس زیباجو افزایش پیدا می کند. از دیگر مزایای این پروسه آن است که عارضه های ناشی از بارداری ، شیر دهی ، کاهش وزن زیاد و موارد این چنینی به طور کلی از بین می رود. به طوری که حتی چین و چروک های سینه نیز برطرف می شوند.

معایب لیفت سینه

در صورتی که این پروسه را نزد بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران انجام دهید ، دچار عارضه خاصی نخواهید شد. تنها عارضه های معمولی این فرآیند است که آن ها طی مدت زمان کوتاهی با انجام مراقبت های پس از آن ، از بین خواهد رفت. این عارضه های طبیعی و کوتاه مدت شامل موارد زیر است:

  • درد
  • قرمزی
  • تورم
  • سردرد ، سرگیجه و حالت تهوع ناشی از بیهوشی

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای جراحی لیفت سینه می باشند ؟

لازم به ذکر است که جراحی لیفت یا اصطلاحا بالا کشیدن سینه ها ؛ به تمایلات و سلیقه فردی هر شخص بستگی دارد. در حالت کلی ، اشخاصی که شرایط ذیل را دارا هستند ؛ کاندید مناسبی برای این عمل زیبایی به شمار می روند :

  • خانم هایی که از سلامت فیزیکی و جسمی کافی برخوردارند.
  • بانوانی که از مدتی قبل از عمل لیفت سینه ، وزن آن ها تثبیت شده است.
  • خانم هایی که نوک سینه آن ها رو به پایین است.
  • خانم هایی که به دنبال کشیده شدن پوست ، هاله اطراف نوک سینه آن ها بزرگ شده است.
  • خانم هایی که سینه هایشان از لحاظ موقعیت قرارگیری با یکدیگر هم راستا نیست ، به نحوی که یکی از سینه های آن ها از دیگری پایین تر است.

صحبت های دکتر موسوی زاده بهترین جراح پلاستیک تهران ، درباره لیفت سینه و درمان افتادگی سینه

افتادگی سینه را چگونه می توان درمان کرد ؟

در تمامی موارد مذکور ؛ جهت رفع افتادگی سینه ، روش های متعدد درمانی وجود دارد. به طوری که در برخی از افراد ممکن است نیاز به عمل جراحی لیفت سینه وجود داشته باشد تا به کمک آن بتوان سینه ها را بالا کشیده و بافت ها را در یک موقعیت ، مجتمع نمود. گاهی اوقات ممکن است لازم باشد ؛ همراه با بالا بردن سینه شل شده به محل اصلی خود ، افزایش حجمی نیز در سینه ها ایجاد گردد که بهترین روش آن ، گذاشتن پروتزهای مطمئن و ایمن است.

در برخی موارد ممکن است افتادگی کاذب وجود داشته باشد ؛ یعنی افتادگی سینه واقعی نباشد ، به نحوی که کاهش حجم سینه این را القا کند که افتادگی سینه اتفاق افتاده است. در این موارد ، انجام جراحی پروتز سینه به تنهایی ، می تواند افتادگی سینه را درمان کند. توجه داشته باشید به طور کلی بر اساس مشکل فرد که در جلسه مشاوره و طی معاینه تشخیص داده می شود ، می توان روش درمانی مناسب را به منظور رفع افتادگی سینه ها برگزید.

آیا پروتز سینه با لیفت آن متفاوت است؟

بله ؛ در فرآیند لیفت ، هرگز اندازه سینه ها تغییر پیدا نمی کنند ، همچنین گردتر یا پٌر تر از قبل نمی شوند. تنها به سمت بالا کشیده شده و فرم آن ها جوان و سفت می شود. در صورتی که پروتز سینه با هدف افزایش سایز و لیفت انجام می شود. در مواردی که قصد افزایش سایز سینه نیز داشته باشید این دو فرآیند در کنار یکدیگر انجام می شود.

بهترین جراح پلاستیک تهران برای لیفت سینه

جراحان زیادی وجود دارند که فرآیند مذکور را انجام می دهند ؛ اما قطعا برای دریافت نتیجه ایده آل ، باید بهترین جراح پلاستیک انتخاب شود. چرا که همیشه جراحان برتر نتیجه های بهتری خلق می کنند. دکتر موسوی زاده ، فوق تخصص جراحی پلاستیک تهران و عضو انجمن جراحان پلاستیک تاکنون توانسته است با ارائه خدمات با کیفیت در رده پیشتازان جراحان پلاستیک قرار بگیرد. شما می توانید نمونه کارهای ایشان را در اینستاگرام و قسمت گالری تصاویر سایت ایشان مشاهده کنید.

هزینه لیفت سینه

عزیزانی که تصمیم به بالا کشیدن سینه های خود دارند ، برای آگاهی یافتن از هزینه دقیق این عمل جراحی باید به صورت حضوری به مطب بهترین جراح پلاستیک تهران ، دکتر سید مهدی موسوی زاده مراجعه نموده و مورد ارزیابی و معاینه قرار گیرند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *