دکتر سید مهدی موسوی زاده
Search
Close this search box.
فوق تخصص جراحی پلاستیک

فوق تخصص جراحی پلاستیک

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، باید پس از دریافت مدرک دکتری در رشته پزشکی ، جهت گذراندن دوره جراحی عمومی اقدام کند و پس از اتمام این دوره ، وی باید دوره فوق تخصص جراحی پلاستیک را بگذراند ؛ جراح پلاستیک ، قادر به ایجاد تغییر بر روی فرم و شکل ظاهری نواحی ای از بدن ؛ همچون گوش ، صورت ، باسن ، شکم ، دست و غیره خواهد بود.

 جراح فوق تخصص پلاستیک ، قادر خواهد بود نواحی از بدن را که به طور مادرزادی دچار نقص هستند ، بازسازی و ترمیم کند.

فوق تخصص جراحی پلاستیک ، را بسته به حوزه تخصصی وی با این عناوین جراح پلاستیک صورت ، جراح زیبایی ، جراح پلاستیک ، جراح زیبایی پلاستیک ، جراح زیبایی صورت ، جراح پلاستیک و ترمیمی و غیره می نامند.

فوق تخصص جراحی پلاستیک

انتخاب جراح فوق تخصص پلاستیک

انتخاب بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک ، دغدغه بسیاری از اشخاصی است که قصد انجام جراحی های زیبایی را دارند.

انتخاب بهترین فوق تخصص و جراح پلاستیک ، که تجربه و مهارت بالایی نیز در این زمینه داشته باشد ، نقش به سزایی در نتایج جراحی های زیبایی دارد.

در صورتی که شما به دنبال بهترین دکتر فوق تخصص جراحی پلاستیک هستید ، باید دقت کنید که با تجربه ‌ترین فوق تخصص جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک را انتخاب کنید ؛ زیرا آن ها توانایی تشخیص سریع مشکلات صورت و بدن شما را داشته و بهترین روش درمانی را پیشنهاد خواهند داد.

بهترین راه حل جهت پیدا کردن و آشنایی با جراح فوق تخصص پلاستیک ، جستجو در اینترنت و پرس و جو از آشنایان و دوستانی می باشد که در این زمینه اطلاعات دارند.

شما پس از جستجو و پیدا کردن بهترین جراحان و  فوق تخصصان پلاستیک شهر خود ، بهتر است جهت آشنایی بیشتر با آن ها به مطب شان مراجعه کنید ؛ علاوه بر آن ، با مراجعه به مطب پزشک می توانید با دیگر بیماران آن ها نیز صحبت کرده و میزان رضایت شان را از پزشک مورد نظر جویا شوید.

ویژگی بهترین جراح فوق تخصص پلاستیک

  • زمانی که شما به دنبال بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک می باشید ، باید دقت کنید که جراح پلاستیک منتخب شما ، تجربه های گسترده و موفقی را در زمینه جراحی های زیبایی مد نظر شما داشته باشد.
  • بیماران باید دقت کنند که بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک ، شخصی است که به اصول اخلاقی پایبند باشد.
  • شما باید توجه داشته باشید که فوق تخصص جراحی پلاستیک انتخابی شما ، سلامت بیمار را در اولویت خود قرار دهد نه منافع مالی.
  • جراح و فوق تخصص پلاستیک ، باید توانایی ایجاد حس اعتماد در بیماران را داشته باشد.
  • فوق تخصص و جراح پلاستیک ، باید صبور بوده و با آرامش به خواسته ها و نظرات بیماران خود گوش دهد و بتواند از استرس آن ها کاسته و سبب آرامش آنان شود.
  • در صورتی که فرد شرایط جسمی و روحی مناسب جهت انجام جراحی پلاستیک و زیبایی را نداشته باشد ، جراح و فوق تخصص پلاستیک باید این موضوع را به فرد گفته و در صورت نیاز جراحی زیبایی و پلاستیک ، را به زمان دیگری که فرد آمادگی مورد نیاز را داشته باشد موکول کند.
  • جراح و فوق تخصص پلاستیک ، باید علاوه بر ایجاد تغییر در شکل ظاهری نواحی متفاوت بدن ، به حفظ عملکرد طبیعی آن نواحی نیز توجه کند .
  • بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک ، کسی است که جهت رسیدن به نتایج مطلوب در رابطه با تمامی نکات و مراقبت های قبل و بعد از جراحی زیبایی به بیماران اطلاعات کافی را بدهد.
  • فوق تخصص و جراح پلاستیک ، باید علاوه بر آشنایی با علم زیبایی شناسی با معیار های زیبایی نیز آشنایی داشته باشد تا بتواند سبب زیبایی نواحی متفاوت بدن شود.
فوق تخصص جراحی پلاستیک

خدمات جراح و فوق تخصص پلاستیک

بهترین جراح و فوق تخصص پلاستیک ، با توجه به تخصص خود توانایی انجام تمامی جراحی های زیبایی هم چون رینوپلاستی ( جراحی بینی ) ، جراحی زیبایی سینه ، ابدومینوپلاستی ( جراحی شکم ) ، جراحی فک ، ترمیم و بازسازی پس از سوختگی ، اتوپلاستی ( جراحی زیبایی گوش ) ، جراحی لیفت صورت و گردن و غیره را دارد.

در ادامه به شرح توضیحاتی در ارتباط با برخی از اعمال جراحی فوق الذکر خواهیم پرداخت.

جراحی بینی

جراحی بینی از متداول ترین اعمال جراحی به شمار می رود که با دو هدف زیبایی و عملکردی قابل انجام می باشد.

این عمل جراحی در صورتی که با هدف زیبایی ، صورت پذیرد ؛ در عین حفظ عملکرد تنفسی بینی به رفع نقائص ظاهری آن خواهد انجامید.

توجه داشته باشید که جراحی زیبایی بینی ، چنانچه توسط یک جراح پلاستیک مجرب و ماهر انجام گیرد ، قاعدتا به بهبود فرم بینی و ایجاد توازن و هارمونی بیشتر میان بینی و دیگر اجزای چهره منتج خواهد شد.

همان طور که اشاره شد در برخی موارد هدف از جراحی بینی صرفا بهبود عملکرد بینی ؛ اعم از درمان پولیپ و انحراف بینی و مواردی از این قبیل می باشد و زیبایی ظاهری بینی ، مد نظر آن قرار ندارد.

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی یکی دیگر از اعمال جراحی پلاستیک به شمار می رود که طی سال های اخیر ، شمار طرفداران آن افزایش یافته است.

به طور کلی جراحی زیبایی گوش ، برای افرادی که از دفرمیتی ظاهری گوش های خود رنج می برند و با ایراداتی نظیر بزرگی بیش از حد گوش ها ، برجستگی غیرطبیعی گوش ها ، فاصله زیاد گوش از سر و غیره مواجه هستند ؛ گزینه مناسبی به شمار می رود و می توانند از طریق آن ، فرم گوش های خود را اصلاح نموده و بر میزان اعتماد به نفس خود بیفزایند.

 

جراحی فک

گاهی اوقات شاهد آن هستیم که برخی افراد با اختلالات و ناهنجاری در شکل ظاهری فک ( بیرون زدگی یا عقب رفتگی فک ) ، روبرو هستند.

ناهنجاری فک ، علاوه بر مشکلاتی که ممکن است بر روی تنفس و غیره ایجاد نماید ؛ به لحاظ ظاهری نیز تاثیر منفی بر چهره افراد گذاشته و از زیبایی آن ها تا  حد قابل توجهی خواهد کاست.

امروزه جراحی فک ، امکان اصلاح عقب رفتگی بیش از حد یا بیرون زدگی غیرطبیعی فک را میسر نموده و از این رو افرادی که با بدشکلی فک مواجه می باشند می توانند اقدام به انجام این عمل جراحی نمایند.

هزینه جراحی پلاستیک

هزینه جراحی پلاستیک ، با توجه به میزان گستردگی و ایرادات نواحی تحت درمان از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد ؛ در صورتی که شما تمایل به آگاهی از هزینه جراحی پلاستیک دارید ، ابتدا باید توسط جراح و فوق تخصص پلاستیک معاینه شوید سپس هزینه نهایی جراحی پلاستیک شما مشخص می گردد.

مطالب مرتبط
یک پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *