دکتر سید مهدی موسوی زاده
Search
Close this search box.
جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه به منظور افزایش سایز سینه و خوش فرم تر کردن سینه ها مورد استفاده قرار می گیرد و در بین جراحی های زیبایی بدن یکی از محبوب ترین جراحی ها است که انجام آن علاوه بر ایجاد تناسب اندام ، سبب افزایش اعتماد به نفس نیز می شود. در ادامه دکتر موسوی زاده ، بهترین فوق متخصص جراح پلاستیک تهران ، اطلاعات بیشتری از این عمل زیبایی در اختیار شما قرار می دهد.

امروزه عمل پروتز سینه ، به عنوان یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی در حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی شناخته می شود.

موارد توضیحات
✅ نحوه انجام جراحیبیهوشی / بی حسی موضعی
✅ مزایالیفت و حجم دهی به سینه با نتیجه نیمه دائم
✅ عوارضعوارض بیهوشی
جای بخیه
افزایش احتمال التهاب و عفونت
خطرات ناشی از چرخش پروتز
✅ دوارن نقاهت اولیه6 هفته
✅ طول مدت جراحی1 الی 2 ساعت
✅ مدت بستری1 روز

کاندیدای مناسب جراحی پروتز سینه

  • عمل زیبایی سینه ، برای آن دسته از بانوانی که هر یک از شرایط ذیل در مورد آن ها صدق کند ، قابل انجام بوده و نتیجه بخش خواهد بود.
  • خانم هایی که تکامل رشد جسمانی را پشت سر گذاشته اند ، اما سایز سینه آن ها بسیار کوچک باقی مانده است.
  • خانم هایی که با غیرقرینگی یا اختلاف سایز سینه ها مواجه هستند.
  • بانوانی که به دلیل کاهش وزن زیاد ، بارداری و شیردهی با تحلیل بافت سینه ها مواجه شده و سینه های آن ها بد فرم شده است.
  • لازم به ذکر است ؛ خانم هایی که به دلیل بیماری هایی اعم از سرطان ، بخشی از بافت سینه یا تمام آن را از دست داده اند نیز می توانند برای ترمیم سینه خود از این جراحی استفاده نمایند.

همچنین متقاضیان عمل جراحی پروتز سینه ، بهتر است جراحی لیفت سینه ( بالا کشیدن سینه ) را نیز مورد توجه قرار دهند تا در صورتی که نیاز به انجام آن لازم باشد ، نسبت به انجام همزمان این دو جراحی اقدام نموده و به این ترتیب دستیابی به سینه هایی زیبا و خوش فرم و متعاقبا اندامی ایداه آل تر برای آن ها محقق گردد.

به عنوان مثال ؛ برخی خانم ها پس از پایان پروسه شیردهی با افتادگی سینه و همچنین کاهش حجم سینه های خود روبرو می شوند.

این دسته از بانوان بهتر است برای دستیابی به حجم مناسبی از سینه ها و نیز رفع افتادگی آن ها ، عمل جراحی پروتز سینه و لیفت سینه را به طور همزمان انجام دهند.

جراحی پروتز سینه

مشاوره قبل از جراحی پروتز سینه

افراد قبل از اقدام به انجام پروتز در سینه ، باید در جلسه مشاوره شرکت کنند ؛ چرا که شرکت در جلسه مشاوره در راستای کسب نتایج دلخواه بسیار اثرگذار می باشد.

طی جلسه مشاوره چه مسائلی مورد بررسی قرار می گیرد ؟

در این جلسه ، اولین موضوعی که به آن پرداخته می شود ؛ این است که آیا امکان انجام این جراحی بر روی فرد متقاضی وجود دارد یا خیر ؟

در صورتی که انجام جراحی بر روی فرد مورد تایید واقع شد ؛ بهترین دکتر پروتز سینه تهران ، وی را تحت معاینات دقیق فیزیکی قرار داده و آزمایشات لازم را جهت انجام عمل درخواست می نماید.

همچنین بسته به شرایط جسمانی بیمار ، ممکن است که ماموگرافی و سونوگرافی نیز تجویز نماید.

افزون بر موارد فوق ، طی جلسه مشاوره ، بیمار و بهترین جراح پروتز سینه در تهران در رابطه با جنس پروتز مورد استفاده ، نوع و سایز آن و نیز برشی که به منظور قرار گیری پروتز باید ایجاد گردد نیز مشورت و گفتگو می نمایند.

چه سایز پروتزی برای فرد متقاضی جراحی پروتز سینه مناسب است ؟

به طور کلی بهترین جراح پروتز سینه در تهران ، با توجه به شکل و فرم سینه و ابعاد قفسه سینه هر شخص ، پروتز سینه متناسب با اندام وی را پیشنهاد می نماید.

از این رو جراح پلاستیک برای انتخاب سایز مناسب پروتز در سینه ، باید به فضای در دسترس قفسه سینه توجه داشته باشد ؛ زیرا افزایش سایز پروتز با افزایش پهنای پروتز همراه است.

بنابراین چنانچه پروتز انتخابی ، بزرگتر از فضای قفسه سینه باشد ؛ احتمالا لبه های پروتز از اطراف بافت سینه تجاوز کرده و نه تنها منجر به ایجاد ظاهری نامتوازن خواهد شد ، بلکه ممکن است سبب عوارض دیگری ؛ همچون چین خوردگی بافت سینه و غیره نیز شود.

انواع پروتز سینه از لحاظ جنس

جنس غشای بیرونی تمامی پروتزها از جنس سیلیکون می باشد ؛ سیلیکون ماده ای است که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد ، از این رو بدن نسبت به آن هیچ گونه واکنش منفی ای از خود نشان نمی دهد و به عبارتی با بافت بدن سازگاری دارد. این جنس پروتز در جراحی پروتز سینه بسیار کاربرد دارد.

محتوای داخلی پروتزها می تواند با مواد مختلفی همچون آب نمک یا ژل سیلیکونی پر شود که در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

پروتزهای آب نمکی یا سالین

این نوع از پروتزها حاوی آب و نمک استریل یا اصطلاحا سالین می باشند.

متاسفانه امکان پارگی و در نتیجه نشت این پروتزها وجود دارد ؛ البته در صورت نشت مواد داخلی پروتزهای آب نمکی ، نباید نگران بود زیرا طی فرآیندی طبیعی و به راحتی توسط بدن جذب می شود.

با این حال امروزه این نوع از پروتزها به دلیل بالا بودن احتمال پارگی آن ها و همچنین غیرطبیعی بودن آن در هنگام لمس ، کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

پروتزهای ژلی یا سیلیکونی

محتوای پروتزهای سیلیکونی از ژل سیلیکون ، تشکیل شده است و مواد داخل آن به هیچ عنوان به بیرون نشت نمی کند و در صورت پارگی پروتز که البته احتمال آن بسیار ناچیز است ، مواد داخل پروتز به بیرون نشت نخواهد کرد و داخل خود پروتز باقی خواهد ماند.

پروتزهای سیلیکونی در مقایسه با پروتزهای آب نمکی ، در هنگام لمس ؛ بسیار طبیعی می باشند. از این رو بسیاری از خانم ها طرفدار جراحی پروتز سینه سیلیکونی ، هستند.

بر اساس پژوهش های به عمل آمده ؛ ایمنی پروتزهای سیلیکونی به اثبات رسیده ؛ لذا امروزه پروتزهای سیلیکونی ، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

عمل پروتز سینه

انواع پروتزها از لحاظ شکل ظاهری

پروتزها به لحاظ فرم ظاهری به دو دسته تقسیم می شوند :

  • پروتزهای گرد : در حال حاضر این نوع از پروتزها مورد استقبال بیشتری قرار گرفته اند ، چرا که علاوه بر حجم دهی به بخش تحتانی سینه ، بخش فوقانی سینه را نیز گرد و حجیم می کنند.

پروتزهای گرد از نمای روبرو مدور می باشند و از نمای نیم رخ نیز حالت نیمه ماه را دارند و ظاهری مدورتر و گردتر به سینه ها می بخشند.

  • پروتزهای آناتومیکال یا قطره اشکی : این پروتزها در قسمت بالا مسطح بوده و در بخش تحتانی ، حجیم تر می باشند ؛ بنابراین از نمای نیم رخ شبیه به سینه طبیعی انسان هستند و به سینه ها حالتی طبیعی می بخشند.

آیا جراحی پروتز سینه خطرناک است؟

در صورتی که عمل پروتز سینه توسط بهترین جراح پلاستیک تهران که مجرب و متبحر است انجام گیرد ، یک جراحی ایمن و بی خطر خواهد بود و احتمال بروز عوارض ناشی از آن نیز بسیار کاهش خواهد یافت.

هزینه عمل جراحی پروتز سینه چقدر است؟

همانطور که می دانید عمل پروتز سینه در راستای افزایش سایز سینه بانوان صورت میگیرد لذا جهت اطلاع از قیمت پروسه مذکور بایستی تعدادی از عوامی موثر را در نظر گرفت. نوع پروتز انتخابی ، هدف از انجام فرایند مذکور و متد قرار دادن پروتز در سینه در احتساب قیمت جراحی پروتز سینه موثر می باشد.

سوالات متداول

ماندگاری نتایج عمل جراحی پروتز سینه چقدر است ؟

پاسخ دقیقی را نمی توان به این سوال داد ، زیرا ماندگاری پروتز وابسته به متغیر های متععدی است.

آیا نیاز به عمل تعویضی پروتز سینه وجود دارد ؟

عموما این عمل انجام نمی شود. لازم به ذکر است که با گذشت زمان و افزایش سن و عوامل دیگر ممکن است سایز سینه ها تغییراتی داشته باشند.

آیا بعد از انجام پروتز سینه می توان با هواپیما سفر کرد ؟

بله ، هیچگونه ممانعتی وجود ندارد. لذا به خاطر داشته باشید که بر اثر تغییر در فشار ممکن است در جدار پروتز انبساط و انقباض رخ دهد که یک الی دو روز بعد بهبود می یابد.

پروسه جراحی پروتز سینه با بیهوشی عمومی است؟

بله این عمل با استفاده از بیهوشی عمومی صورت میگیرد.

چه مقدار زمان نیاز است برای عمل پروتز سینه ؟

جراحی مربوطه عمدتا 1 الی 2 ساعت به طول می انجامد.

طول مدت بستری فرد بیمار بعد از جراحی پروتز سینه چقدر است ؟

حداکثر زمان مورد نیاز برای بستری بعد از جراحی یک روز است.

علت عمده تعویض پروتز سینه چیست ؟

صدمه شدید به پروتز ، تغییر فرم یا به عبارتی نشست سینه و همچنین تمایل فرد برای تغییر سایز که در اکثر مواقع درخواست افزایش سایز را دارند ، تمامی این موارد از علت های تعویض به حساب می آیند.

آیا پروتز سینه با شیردهی تداخل دارد ؟

خیر بسیاری از بانوانی که تحت انجام این پروسه قرار گرفته اند هیچگونه مشکلی با قضیه شیردهی ندارند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *