دکتر سید مهدی موسوی زاده
Search
Close this search box.
پیکرتراشی

پیکرتراشی

بسیاری از افراد به دنبال داشتن اندامی متناسب هستند و به همین منظور روش های متفاوتی را امتحان می کنند ، پیکرتراشی یکی از روش های زیبایی برای داشتن اندامی زیبا است. این متد زیبایی با روش های جراحی تهاجمی و غیر جراحی متفاوتی انجام می شود. زیباسازی اندام در حقیقت بخشی از روند جراحی کانتور بدن و کاملا زیبایی است که برای ایجاد تناسب اندام بخصوص در قسمت میان تنه ، گزینه بسیار مناسبی می باشد.در ادامه دکتر سید مهدی موسوی زاده بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران اطلاعات مفیدی در این باره ارائه می دهد. اکنون توجه شما را به ادامه مطلب جلب می کنیم.

پیکرتراشی

 

پیکرتراشی چیست ؟

این متد یکی از موثرترین و کارآمدترین روش های دستیابی به تناسب اندام می باشد و تکنیک های مختلفی اعم از لیپوساکشن ، لیپوماتیک ، لیپولیز و غیره برای انجام آن وجود دارد. طی انجام این عمل ، چربی های اضافی از بدن خارج می گردد و انجام آن به دست بهترین جراح پلاستیک تهران ، امکان پذیر می باشد.

به طور کلی عمل پیکرتراشی ، برای افرادی که به وسیله ورزش و رژیم غذایی موفق به کاهش وزن نشده اند می تواند مثمر ثمر واقع گردد. البته لازم به ذکر است که پیکر تراشی برای اشخاصی که با چاقی مفرط مواجه هستند و با انجام این روش درصدد کاهش وزن می باشند ، روش مناسبی نخواهد بود.

کاندیدای مناسب پیکرتراشی

افرادی که قصد ایجاد اندامی زیبا از طریق روش های جراحی را دارند می بایست از شرایط زیر برخوردار باشند:

 1. بدن آن ها فاکتورهای کامل سلامت را برای انجام عمل داشته باشد.
 2. نسبت به عمل پيکرتراشي ، دیدگاهی واقع گرایانه داشته باشند.
 3. افرادی که متقاضی انجام این عمل هستند بایستی غیر سیگاری باشند و در صورت سیگاری بودن مصرف آن را از مدتی قبل ترک نمایند.

پیکر تراشی در کدام بخش های بدن قابل انجام است ؟

پیکرتراشی برای از بین بردن رسوبات چربی و پوست اضافی در نواحی زیر استفاده می شود :

 1. شکم : فقط ناحیه شکم یا به طرفین و کمر نیز کشیده می شود.
 2. باسن : اگر باسن به صورت ناهموار ، صاف یا افتاده باشد.
 3. کشاله ران : ناحیه تحتانی شکم در قسمت داخلی ران فرو می رود.
 4. ران ها : این شامل ران داخلی ، خارجی و کامل نیز می باشد.

مزایای پیکرتراشی

این متد یک تکنیک کم تهاجمی است و از رایج ترین روش های زیبایی بدن و بسیار کارآمد می باشد و به شما کمک می کند تا اندامی متناسب و خوش فرم داشته باشید. پیکرتراشی ، گزینه ای ایده آل و با محبوبیت فزاینده ای است که به طور گسترده برای شکل دادن به قسمت میانی بدن به شکل یک ساعت شنی جذاب برای خانم ها مورد استفاده قرار می گیرد. زمان بهبودی این تکنیک زیبایی در مقایسه با روش های تهاجمی ، به طور قابل توجهی کوتاه تر است و می توان گفت که روشی ایمن است که فقط تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

پیکرتراشی با ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی برای حذف چربی های ناحیه شکم و لیفت پوست این قسمت انجام می شود. این فرآیند دو تکنیک متفاوت به نام های ابدومینوپلاستی کامل و جزئی دارد. هر کدام از این تکنیک ها بسته به میزان چربی های اشباع شده توسط پزشک انتخاب می شود. این فرآیند حذف چربی و لیفت پوست برای خانم هایی که به دلیل بارداری و اضافه وزن دارای چربی شکم هستند ، این روش زیبایی را انتخاب می کنند.

پیکر تراشی با لیپوماتیک

روش های پیکرتراشی بسته به نیاز مراجعه کننده ، ویژگی های چربی اشباع شده ، نظر پزشک و غیره متفاوت است. یکی از روش های لاغری موضعی پرطرفدار ، لیپوماتیک است. در طی این روش لاغری کوچک ترین برشی در ناحیه شکم یا منطقه اشباع شده از چربی ایجاد نمی شود. تنها سوراخی با قطر بسیار کم برای استخراج چربی زده می شود. این روش می تواند چربی های قسمت های متفاوت بدن مانند پهلو ، بازو ها ، باسن ، شکم و ران را از بین ببرد.

پیکرتراشی با ماموپلاستی

ماموپلاستی از روش های پرطرفدار زیباسازی سینه خانم ها و آقایان در تهران است. در طی این تکنیک خاص ، چربی و پوست های اضافی سینه حذف می شوند. این فرآیند جراحی برای خانم ها و آقایانی که از سایز بزرگ سینه و حالت افتاده آن ها رنج می برند ، بسیار کاربردی است. افرادی که به دلیل بزرگی سینه ها دچار افتادگی شانه و بدفرمی قسمت بالایی اندام شان شده است ، می توانند با انتخاب بهترین جراح پلاستیک ، بالا تنه ای زیباتر برای خود خلق کنند.

پیکرتراشی با لیفت بازو

بزرگ بودن اندازه بازو ها و شلی پوست ن نمای نازیبایی را در اندام ایجاد می کند. در صورتی که شما نیز از این مشکل رنج می برید با استفاده از لیفت بازو درصدد رفع مشکل برآیید. در طی این فرآیند ، جراح در ناحیه تحتحانی بازو برش هایی ایجاد می کند. اندازه برش و نحوه زدن آن ها بسته به میزان چربی و فرم بازو هر فرد دارد. پس از برش ، چربی های اضافه خارج شده و پوست لیفت می شود. ناحیه برش داده شده در نهایت بخیه زده خواهد شد. لیفت بازو به نام براکیوپلاستی نیز معروف است.

اقدامات قبل از پیکرتراشی

 • افراد در صورتی که داروی خاصی به مصرف می رسانند ، سابقه ابتلا به بیماری زمینه ای خاصی دارند یا نسبت به برخی داروها آلرژی یا حساسیت دارند ؛ باید قبل از عمل ، این موضوع را به اطلاع پزشک خود برسانند.
 • قبل از عمل پيکرتراشي ، می بایست مصرف برخی داروها همچون داروهای رقیق کننده خون از قبیل ژلوفن ، بروفن و آسپرین به کلی قطع گردد.
 • مصرف سیگار تقریبا از 2 هفته قبل از عمل تا 2 هفته پس از آن ممنوع می باشد.

عوارض پیکرتراشی چیست ؟

قاعدتا هر عملی در صورتی که به درستی انجام نشود ممکن است برخی عوارض و پیامدهای احتمالی به دنبال داشته باشد.

برخی از عواقب احتمالی این پروسه زیبایی عبارتند از :

 1. حساسیت به داروی بی حسی
 2. خونریزی شدید
 3. مواجهه با عفونت در موضع عمل

از این رو انتخاب جراح پلاستیک در تهران از ملزومات انجام اعمال پیکرتراشی می باشد ، چرا که در این صورت نه تنها از بروز عوارض عمل کاسته خواهد شد ، بلکه فرد به نتایج ایده آل و قابل قبول خود نیز دست خواهد یافت.

آیا چربی های موضعی بعد از عمل پيکرتراشي بازمی گردند ؟

افراد برای حفظ نتایج حاصل از عمل زیبایی و جلوگیری از بازگشت مجدد چربی های حذف شده ؛ موظف به رعایت رژیم غذایی تجویز شده از جانب پزشک معالج خود و همچنین انجام تحرک کافی ، بعد ازپروسه زیبا سازی اندام می باشند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *