دکتر سید مهدی موسوی زاده
Search
Close this search box.
مراقبت های بعد از تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربیمراقبت های بعد از تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی : تزریق چربی یکی از متدهای جوانسازی است که امروزه مورد استقبال گسترده ای قرار گرفته و افراد با استفاده از این روش می توانند علاوه بر رفع چین و چروک های پوستی ؛ برخی نواحی صورت یا بدن خود را که با کمبود بافت چربی روبروست نیز حجیم تر نمایند و ظاهری بهتر به آن ببخشند.

قاعدتا عمل تزریق چربی در صورتی به نتایج مطلوب خواهد انجامید که توسط یک جراح متخصص و حاذق صورت پذیرد.

البته ناگفته نماند که به جز تبحر و تجربه جراح ، رعایت صحیح و اصولی مراقبت های بعد از تزریق چربی نیز در ماحصل این عمل و همچنین ماندگاری نتایج آن دخیل می باشد.

با توجه به این که رعایت دستورالعمل های مراقبتی پس از تزریق چربی ، تاثیر بسزایی بر روی نتیجه این روش از جوانسازی دارد ؛ تصمیم داریم در مقاله حاضر به شرح تعدای از مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق چربی بپردازیم.

نکات و مراقبت های بعد از نزریق چربی :

لازم به ذکر است که به منظور تزریق چربی به موضع مورد نظر و فرمدهی به آن ، در ابتدا می بایست چربی مورد نیاز از نواحی ای از بدن که با تجمع چربی مواجه است برداشته شده و پس از پالایش و خالص سازی در ناحیه مورد نظر تزریق گردد.

گن مخصوص بعد از تزریق چربی :

باید موضعی که برداشت چربی از آن صورت گرفته را با گن مخصوص یا باند کشی حداقل به مدت 2 هفته پوشاند.

تورم و کبودی بعد از تزریق چربی :

احتمال دارد محل تزریق چربی و موضعی که چربی از آن برداشت شده با تورم و کبودی مواجه گردد ، این اتفاق نگران کننده نیست و تدریجا طی چند روز الی چند هفته مرتفع می گردد.

البته توجه داشته باشید که میزان تورم و کبودی بر اساس حجم چربی برداشت یا تزریق شده متغیر است ، اما غالبا زمان خوابیدن ورم تزریق چربی 2 الی 3 هفته به طول خواهد انجامید.

ضمنا شما می توانید جهت تسریع جذب کبودی و ورم به وجود آمده ، تا 72 ساعت از کمپرس سرد و بعد از این بازه زمانی از کمپرس گرم استفاده نمایید.

نحوه خوابیدن بعد از تزریق چربی :

چنانچه تزریق چربی در صورت انجام شده باشد ، بهتر است برای کاهش ورم صورت ؛ طی روزهای ابتدایی پس از تزریق در هنگام خواب سر بالاتر از سطح پایین تنه قرار گیرد.

در صورتی که تزریق چربی در بدن انجام شده باشد باید هنگام خوابیدن به نحوی بخوابید که به محل تزریق ، فشار وارد نشود.

همچنین در صورت تزریق چربی به بدن باید به منظور پیشگیری از لخته شدن خون در پاها ، راه رفتن آهسته در منزل را آغاز نمایید.

استحمام بعد از تزریق چربی :

از 48 ساعت پس از تزریق چربی ، حمام کردن بلامانع است ؛ البته باید از ماساژ دادن و ایجاد فشار بر روی موضع تزریق پرهیز کرد.

ورزش بعد از تزریق چربی :

انجام حرکات ورزشی سنگین تا چند هفته بعد از تزریق چربی ممنوع است ؛ اما با مشورت پزشک خود می توانید انجام فعالیت های سبک ورزشی را از چند روز بعد از تزریق شروع نمایید.

عدم تقارن بعد از تزریق چربی :

در برخی موارد پس از تزریق چربی در صورت ، ممکن است فرد تا چند هفته غیر قرینگی را در صورت خود ملاحظه نماید ؛ این مسئله نگران کننده نیست و طی چند روز رفع می شود.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *