دکتر سید مهدی موسوی زاده
Search
Close this search box.
لیپوماتیک

لیپوماتیک

اگر شما نیز از آن دسته افراد هستید که به علت داشتن چربی بسیار رنج می برید و برای رهایی از آنها تمامی راه کارهای ممکن را امتحان کرده اید اما به نتیجه ای مطلوب نرسیده اید می توانید با انجام جراحی لیپوماتیک به اندام دلخواه خود دسترسی داشته باشید. در واقع یکی از زیر شاخه های پیکر تراشی است که برای رسیدن به وزن و اندام ایده آل بسیاری از افراد به آن روی می آورند. از این روش می توان برای بسیاری از اندام های بدن استفاده کرد و به راحتی حجم چربی در بدن را از دست داد. به توصیه دکتر سید مهدی موسوی زاده ، بهترین جراح پلاستیک در تهران می توان این روش را برای بسیاری از افراد که دچار اضافه وزن هستند اما با رعایت برنامه غذایی و انجام فعالیت های جسمانی نتوانسته اند میزان چربی موجود را کاهش دهند انجام لیپوماتیک بهترین راه کار می باشد. از همین رو اگر شما نیز یکی از موارد فوق را دارید می توانید ادامه متن را با دقت مطالعه بفرمایید.

لیپوماتیک - دکتر موسوی زاده

عمل لیپوماتیک ، صرفا جهت تناسب اندام و کاهش سایز می باشد و هرگز نباید از آن توقع کاهش وزن را داشت ، لذا افرادی که دچار چاقی موضعی در برخی نقاط بدن خود ؛ همچون شکم ، باسن ، نواحی داخلی ران و زانو ، بازو ، غبغب و غیره هستند و از طریق ورزش و رژیم غذایی ، موفق به حذف آن ها نشده اند ، می توانند با انجام این پروسه پیکرتراشی به خواسته خود دست یابند.

این عمل تحت بی حسی موضعی انجام می شود. در این عمل ، سلول های چربی از نقاطی که به آن متصل هستند ، بدون کوچکترین آسیب یا تخریبی جدا می شوند. بنابراین می توان اذعان داشت که در عمل پیکرتراشی ، چربی های موضعی از زیر پوست به نحوی کاملا سالم خارج می شوند. در نتیجه ، امکان استفاده مجدد از چربی های به دست آمده در عمل لیپوماتیک وجود دارد ؛ به نحوی که می توان از آن ها برای حجیم سازی برخی اندام های صورت و بدن ؛ همچون گونه ، لب ، سینه ، باسن و غیره استفاده نمود.

آیا آمبولی چربی در عمل لیپوماتیک اتفاق می افتد ؟

در خصوص مسئله آمبولی چربی ، بر خلاف تصور عموم که گمان می کنند این اتفاق ناشی از نوع برداشت چربی است باید گفت که خیر ؛ این موضوع ارتباطی به وسیله برداشت چربی ندارد و چنانچه حجم چربی استخراج شده ، بیش از 3 لیتر باشد ، در پی آن جریان خون موثر در عروق کاهش می یابد و بدین ترتیب ، بدن از ذخیره های داخل چربی خودش به داخل عروق تزریق می کند.این تزریق خود بخودی که بدن از مغز استخوان برای جبران حجم کاهش یافته انجام می دهد ، منجر به بروز آمبولی چربی می شود و متاسفانه مرگ و میر بالایی دارد و مشکلات عدیده ای در بر دارد.

لذا بهترین جراح فوق تخصص پلاستیک تهران که متبحر و کارآزموده است ، با در نظر داشتن این مسائل ، نسبت به تخلیه چربی از بدن بیمار اقدام می نماید و همانطور که پیشتر اشاره شد هرگاه به دفع بیش از 3 لیتر چربی از بدن بیمار نیاز باشد ، فوق تخصص پلاستیک ، علاوه بر رعایت شرایط اولیه عمل ، بیمار را از منظر تزریق خون نیز آنالیز خواهد نمود تا خطری متوجه او نگردد.

آیا از بین بردن چربی ها از طریق لیپوماتیک عوارض دارد یا خیر ؟

این عمل و کلیه روش های پیکرتراشی ، تنها در صورتی موفقیت آمیز خواهند بود که توسط یک جراح پلاستیک ماهر و مجرب صورت پذیرند. زیرا بهترین جراح پلاستیک در تهران ، با رعایت کلیه شرایط لازم قبل از عمل این کار را انجام می دهد تا خطری بیمار را تهدید نکند. لازم به ذکر است در مواردی که نیاز به تخلیه بیش از 3 لیتر چربی از بدن بیمار وجود داشته باشد ؛ جراح پلاستیک ، بیمار را از لحاظ تزریق خون مورد بررسی قرار می دهد تا از این مسئله اطمینان یابد که بیمار از هر گونه خطری مبرا است. متاسفانه در برخی مراکز ، افرادی که لیپوماتیک را انجام می دهند پزشک نبوده و هیچ گونه تخصص و دانشی در این زمینه ندارند و افزون بر این ، در مراکز غیر تخصصی و غیر مجهز به ابزار لازم ( برای مواقعی که بیمار در معرض خطر قرار داشته و نیاز به احیا داشته باشد ) این کار را انجام می دهند و در نتیجه ، ممکن است بیمار را با خطرات جدی مواجه سازند.

صحبت های دکتر سید مهدی موسوی زاده بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی تهران درباره عوارض عمل لیپوماتیک

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک

  • لازم به ذکر است که در این پروسه پیکرتراشی به دلیل عدم نیاز به بستری شدن ، فرد بلافاصله پس از عمل ترخیص خواهد شد.
  • در دوران نقاهت عمل ، بروز درد ، امری طبیعی است و جای نگرانی ندارد. ( شما می توانید در راستای کاهش درد ناشی از عمل با کسب اجازه از فوق تخصص جراحی پلاستیک ، از داروهای مسکن استفاده نمایید. )
  • بعد از لیپوماتیک ؛ به منظور جمع شدن بهتر پوست ، گن مخصوصی تجویز می شود که باید تا زمان درخواست شده توسط پزشک به طور مداوم ( به جز زمان استحمام ) حتما از آن استفاده کنید.
  • تورم و ترشح خونابه در این عمل نسبت به سایر روش های پیکرتراشی ، بسیار کمتر است و بروز درد در روزهای ابتدایی پس از عمل ، مسئله ای عادی است و به تدریج و پس از چند روز به کلی مرتفع خواهد شد.
  • مصرف سیگار و الکل در دوران نقاهت ممنوع می باشد ؛ زیرا در تورم ناشی از عمل ، اثر سوء گذاشته و موجب تشدید آن می شوند.
  • از استراحت مطلق در دوره نقاهت عمل لیپوماتیک ، بپرهیزید ؛ چرا که بی تحرکی ، سبب لخته شدن خون در پاها می شود. از این رو سعی کنید به آهستگی در منزل راه بروید و به این ترتیب علاوه بر جلوگیری از لخته شدن خون ، به تسریع فرآیند خروج خونابه ها نیز کمک نمایید.
  • جهت پیشگیری از وارد آمدن فشار به موضع عمل ، به هیچ وجه بر روی آن ناحیه نخوابید ؛ به عنوان مثال چنانچه این پروسه پیکرتراشی را در ناحیه شکم انجام داده اید ، باید تا مدتی از خوابیدن بر روی شکم خودداری نموده و به صورت طاقباز بخوابید.

لیپوماتیک ران

یکی از علت های ناراحتی و نگرانی خانم ها داشتن پاهایی چاق و ناموزون است که پس از دوره رژیم های غذایی و یا حتی ورزش این بد فرمی پاها از بین نرفته است. لاغری با لیپوماتیک یکی از روش های جدیدی است که می تواند به خانم ها کمک کند تا پاهایی زیبا داشته باشند. داشتن تناسب اندام یکی از فاکتور های زیبایی برای اشخاص به حساب می آید. پاهای بزرگ و چاق این تناسب را برهم می زند.

لیپوماتیک ران نه تنها با خارج کردن چربی ها موجب زیبایی پاها می شود بلکه مدت طولانی تری ماندگاری دارد. این جراحی برای افرادی که در کنار یا داخل ران آن ها چربی انباشته شده است بسیار محسوس است و تغییرات بسیاری را بعد از اتمام پروسه می توانند مشاهده کنند. افرادی که به علت های ژنتیکی و یا دیگر مسائل ، پاهای متناسبی ندارند و یا به دلیل افزایش وزن شکل ران آن ها به صورت مطلوبی نمی باشند ، می توانند با این روش لاغری موضعی  ، چربی های انباشته شده در این نواحی را برداشته و به تناسب دلخواه برسند.

لیپوماتیک شکم

زیبایی در عصر حاضر از اهمیت بسزایی برخوردار است و چربی اضافی در ناحیه شکم و پهلوها از این زیبایی می کاهد. همانگونه که می دانید تجمع چربی عمدتا در ناحیه شکم بیشتر است. شکمی بزرگ و تشکیل شده از بافت های بسیار زیاد چربی موجب بروز بیماری های دیگری همچون بیماری های قلبی ، سکته قلبی و دیابت و غیره شود. در پیکر تراشی با کمترین زمان چربی های تجمع یافته را از بین می رود. برای تثیبت بیشتر و ماندگاری طولانی تر دقت داشته باشید که رعایت اصول غذایی و رژیم های سالم و همچنین فعالیت های ورزشی می تواند کمک بسزایی به فرد در پایداری وزن داشته باشد

لیپوماتیک بازو

روند افزایشی سن ، جمع شدن چربی ها و به ویژه بیشتر شدن وزن می توانند از دلایل عمده و اصلی شل شدن و افتادگی بازوها به شمار بیاید شایان ذکر است که این مشکل عمدتا در میان زنان به نسبت مردان رایج تر می باشد. برای بهبودی از این وضعیت اگر انجام فعالیت های ورزشی بازدهی مناسبی نداشته باشد می توانید به راحتی با استفاده از مزیت های لیپوماتیک این وضعیت ناخوشایند را بهبود ببخشید.

لیپوماتیک باسن

یکی دیگر از نواحی که با افزایش وزن دچار شل شدگی و افتادگی می شود که با لیفت برزیلی می توان لیپوماتیک باسن انجام داد و از آن حالت افتاده به فرم ظاهری ساعت شنی دسترسی خواهید یافت. انجام دادن این روش از پیکرتراشی مستلزم این است که بر روی سطح صاف و یکدست ننشینید.

نتیجه عمل لیپوماتیک

یکی از پرتکرارترین سوالاتی که افراد در جلسه مشاوره قبل از انجام فرایند ، از جراح خود می پرسند و نسبت به آن نگران هستن ؛ این است که آیا نتیجه لیپوماتیک بازگشت پذیر است ؟ توجه داشته باشید که در این عمل ، تمام سلول های چربی در موضع مورد نظر از بین نمی روند ، لذا توانایی جذب مجدد چربی در آن نواحی وجود دارد. بنابراین در پاسخ به این پرسش ، باید گفت که چنانچه فرد پس از عمل از رژیم غذایی سالمی تبعیت کند و وزن خود را کنترل نماید ؛ قطعا نتیجه این عمل ، دائمی خواهد بود و در غیر این صورت احتمال دارد ، ناحیه مورد نظر مجددا چربی های اضافی را به خود جذب نماید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *