دکتر سید مهدی موسوی زاده
Search
Close this search box.
لیپوساکشن غبغب

لیپوساکشن غبغب

لیپوساکشن غبغب از پروسه های زیبایی است که برای رفع چربی اضافه زیر غبغب یا گردن ، فرم دهی و زاویه سازی فک استفاده می شود. این روش از تکنیک های زیبایی پرطرفدار است که متقاضیان خاص خود را دارد. برای آشنایی با این تکنیک لیپوساکشن به ادامه مطلب توجه کنید. در ادامه دکتر موسوی زاده جراح پلاستیک تهران اطلاعات مفیدی از این پروسه شرح داده شده است.

خوشبختانه امروزه با پیشرفت چشمگیر علم پزشکی ، چربی اضافه در غبغب نیز همچون بسیاری از مشکلاتی که زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار می دهند قابل بهبود و درمان می باشد. لازم به ذکر است روش های مختلفی برای برداشتن و حذف غبغب وجود دارد که در این میان ، لیپوساکشن غبغب از موثرترین و کارآمدترین روش های رفع آن به شمار می رود.

لیپوساکشن غبغب در چه مواردی نیاز است؟

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره نمودیم ، علل مختلفی می توانند منجر به ایجاد غبغب شوند ؛ موارد ذیل از جمله رایج ترین دلایل بروز غبغب در ناحیه زیر چانه محسوب می شوند :

 • وراثت و ژنتیک به عنوان یکی از دلایل پیدایش غبغب می باشد.
 • شل شدن عضله پلاتیسما از دیگر علل بروز غبغب است و در این صورت فرد نیازمند لیپوساکشن غبغب می باشد.
 • اضافه وزن و وجود چربی موضعی در ناحیه گردن یکی دیگر از دلایل پیدایش غبغب می باشد.
 • از ناهنجاری چانه و عقب رفتگی چانه نیز می توان به عنوان یکی دیگر از علل به وجود آورنده غبغب نام برد.
00:36
truncate dir-rtl

لیپوساکشن غبغب

رفع غبغب با لیپوساکشن

پیش از هر چیزی لازم به ذکر است که افراد به منظور انجام لیپوساکشن غبغب باید به یک جراح پلاستیک ماهر و حاذق رجوع نمایند. برای رفع غبغب با لیپوساکشن ، پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران ابتدا ناحیه مورد نظر را با بی حسی موضعی سر می کند و پس از آن یک برش بسیار ظریف در زیر گردن بیمار ایجاد می کند. سپس لوله ای باریک به نام کانولا را جهت تخلیه چربی اضافی موجود در ناحیه زیر چانه بیمار به زیر پوست این ناحیه می فرستد و چربی های اضافی در این ناحیه را استخراج می کند.

جراحی لیپوساکشن

لیپوساکشن غبغب چگونه انجام می شود؟

قبل از انجام آن لازم است مراحلی را سپری کنید. پس از آن با یک فوق تخصص جراحی پلاستیک در زمینه لیپوساکشن غبغب مشورت کنید. متخصص پوست شما را بررسی می کند و به شما می گوید آیا شما برای این روش مناسب هستید یا خیر.

مراحل لیپوساکشن غیغب

در ادامه اصلی ترین این مراحل را برایتان شرح خواهیم داد:

 • نشانه گذاری: قبل از عمل، متخصص نقاطی را در غبغب مشخص می‌کند که قرار است چربی از آنها جمع آوری شود. این نقاط زیر چانه شما نشانه گذاری می شود. این مرحله شامل ایجاد الگوهایی روی پوست برای ایجاد برش و دسترسی به ناحیه مورد نظر است.
 • بی حسی: قبل از شروع، برای آنکه دردی احساس نکنید، لازم است تحت تاثیر بی حسی قرار بگیرید. همچنین ممکن است بناب به تشخیص پزشک نیاز به بیهوشی وجود داشته باشد. این امر به میزان چربی مورد بررسی و ترجیحات پزشک شما بستگی دارد.
 • ایجاد برش ها: پزشک برش های کوچک را در نقاط نشانه گذاری شده ایجاد می کند. این برش ها معمولا بین یک تا دو سانتیمتر طول دارند و به منظور ورود کانولا به غبغب استفاده می شوند.
 • تزریق محلول: پزشک محلولی را به مناطق مورد نظر تزریق می کند. این محلول کمک می کند تا چربی ها کمی نرم شوند و فرآیند لیپوساکشن آسان تر شود.
 • لیپوساکشن: پزشک از لوله های جراحی یا کانولا (لوله هایی که قطر آن ها کم است) برای جمع آوری چربی ها استفاده می کند. این لوله ها به یک دستگاه جذب چربی متصل شده اند تا چربی های ناحیه غبغب شما را جمع آوری کنند.

مزایای ساکشن غبغب نسبت به روش های جراحی

 1. در مدت زمان کوتاهی ، چربی های موجود در زیر چانه از بین می رود.
 2. دوره نقاهت کوتاهی دارد.
 3. عمل به صورت سرپایی و به وسیله داروهای بی حسی انجام می شود.
 4. چربی های استخراج شده به وسیله لیپوساکشن غبغب ، می توانند در حجم سازی نواحی دیگر صورت مانند گونه ، لب و برای رفع چین و چروک صورت مانند پیشانی ، خطوط اطراف لب و غیره استفاده شوند.
لیپوساکشن غبغب

چه افرادی کاندید جراحی لیپوساکشن غبغب هستند؟

این جراحی معمولا برای افراد با شرایط زیر توصیه می شود:

 • دارای چربی های موضعی در زیر چانه: این روش برای کاهش چربی های زیر چانه که به غبغب شناخته می شود بسیار مفید و موثر است. این اقدام معمولا برای کسانی توصیه می شود که نمی توانند با رژیم غذایی و ورزش به راحتی غبغب خود را از بین ببرند.
 • دارا بودن وزن نسبتا ثابت: لیپوساکشن غبغب برای افرادی مناسب است که وزن نسبتا ثابتی دارند. اگر قصد کاهش و یا افزایش وزن به میزان زیاد را دارید، تا زمانی که وزن شما ثبت نشده است، توصیه می شود از این درمان بهبره نگیرید.
 • برخورداری از سلامتی عمومی: قبل از انجام لیپوساکشن غبغب، مهم است که شما سلامتی عمومی مناسبی داشته باشید. عدم وجود مشکلات سلامتی جدی مانند بیماری قلبی، نقص در عملکرد کبد یا کلیه و  همچنین مواردی از این قبیل لازم است به دقت بررسی شود.
 • دوران نقاهت مناسب: لیپوساکشن غبغب یک روش جراحی است و ممکن است همراه با عوارض و مخاطرات مربوطه باشد. شما باید استعداد و آمادگی برای سپری کردن دوران نقاهت را داشته باشید.

بهترین دکتر برای ساکشن غبغب

یکی از چالش های مهم انجام لیپوساکشن غبغب ، انتخاب بهترین جراح پلاستیک است. از آن جا که این پروسه نقش اساسی در زیبایی چهره و سلامت ما دارد ، بهتر است در انتخاب پزشک دقت داشته باشیم. انجام بی حسی درست ، ایجاد برش کوچک ، حذف به اندازه چربی های اضافی ، زاویه سازی فک و عدم مواجه با عفونت یا عارضه خاص ، تماما به دست بهترین فوق تخصصین عمل پلاستیک انجام می شود.

جراحی پروتز سینه

دکتر موسوی زاده ، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران یکی از جراحان پلاستیک معتبر است که در زمره پیشگامان این عرصه فعالیت می کند. شما می توانید نمونه کارهای ایشان را در قسمت گالری تصاویر سایت و صفحه اینستاگرامشان مشاهده بفرمایید.

خطرات لیپوساکشن غبغب

در صورتی که این پروسه زیبایی توسط بهترین جراح پلاستیک تهران انجام شود ، مراجعه کننده با عوارض خاصی مواجه نمی شود ؛ اما اگر متقاضی در انتخاب پزشک دقت نداشته باشد یا آن که مراقبتهای بعد از عمل ساکشن غبغب را به درستی انجام ندهد ، ممکن است دچار عوارض سنگینی شود. به طور کلی عوارض این پروسه شامل موارد زیر است:

 • کبودی و تورم
 • تغییر در رنگدانه های پوستی
 • خون ریزی
 • عدم تقارن چهره
 • خواب رفتگی و کاهش حساسیت پوست صورت
 • درد و مورمور شدن ناحیه
 • آسیب عصبی
 • باقی ماندن جای زخم
 • عفونت و تب ( در موارد نادر )

مراقبت های بعد از عمل لیپوساکشن غبغب

 1. تا مدتی پس از انجام این پروسه زیبایی پزشک برای جلوگیری از ایجاد عفونت برای شما دارو تجویز می کند.
 2. برای دریافت نتیجه ایده آل نیازمند استفاده از گردنبند کشی یا گن مخصوصی هستید.
 3. ایجاد التهاب و قرمزی در ناحیه درمانی عارضه ای طبیعی است که طی چند روز از بین می رود ؛ اما می توانید با استفاده از کمپرس آب سرد این عارضه را کمتر کنید. در نظر داشته باشید که یخ را به صورت مستقیم روی صورت قرار ندهید. استفاده از کمپرس یخ طی 24 تا 48 ساعت مفید است.
 4. مشاهده ترشح مایع یا خونی به طور موقت و با مقدار کم طبیعی است ؛ اما اگر این ترشح طولانی مدت باشد ، با پزشک خود تماس برقرار کنید.
 5. به مدت 4 تا 6 هفته از قرار گرفتن در وان و استخر پرهیز داشته باشید.

نحوه خوابیدن بعد از ساکشن غبغب

برای کاهش فشار به محل درمان پس از لیپوساکشن غبغب ، سعی کنید از دو بالشت در زیر سر استفاده کنید. همچنین بهترین حالت خواب ، طاق باز است. از این رو برای جلوگیری از هر عارضه ای این نکته را هنگام خوابیدن رعایت کنید. بهتر آن است که سر با بدن زاویه بین 35 تا 40 درجه داشته باشد.

مزایای لیپوساکشن غبغب

قیمت لیپوساکشن غبغب

هزینه این پروسه زیبایی در تهران به عوامل زیادی بستگی دارد ؛ از جمله این عوامل شامل موارد زیر هستند:

 1. دستمزد جراح پلاستیک
 2. حجم چربی
 3. انتخاب کلینیک یا بیمارستان انتخابی
 4. طریقه بی حسی
 5. آزمایش های مورد نیاز
 6. مراقبت های پس از آن

با توجه به تعدد فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت نهایی ، نمی توان هزینه کلی برای این پروسه بیان کرد. اما شما می توانید با راه ارتباطی موجود در سایت نظیر اینستاگرام و شماره تماس های موجود با بهترین جراح پلاستیک تهران ارتباط برقرار کنید و درباره هزینه این فرآیند ، سوال بفرمایید.

اقدامات قبل از لیپوساکشن غبغب

برخی از موارد را لازم است قبل از این اقدام جدی بگیرید. در این مورد موارد زیر را جدی بگیرید.

 • مشاوره با پزشک: اولین قدم برای لیپوساکشن غبغب، مشاوره با پزشک متخصص است. پزشک شما باید وضعیت سلامتی شما را بررسی کند، توقعات و نیازهای شما را بشنود و به شما راهنمایی کند. او می‌تواند شما را در مورد روش جراحی، عوارض و مخاطرات مربوطه و نحوه آمادگی قبل از عملکرد آگاه سازد.
 • انجام آزمایشات قبل از عمل: پزشک ممکن است شما را به انجام آزمایشات قبل از عمل ارجاع دهد. این آزمایشات می‌توانند شامل آزمایشات خون و سایر آزمایشات مورد نیاز باشند. این آزمایشات برای ارزیابی سلامت شما و استعداد برای عملکرد لیپوساکشن غبغب استفاده می‌شوند.
 • مطالعه و رعایت دستورات پیش عمل: پزشک به شما دستورات خاصی قبل از عمل برای رعایت مراقبت ها ارائه می دهد. این ممکن است شامل محدودیت در مصرف غذا و مایعات قبل از عمل، قطع داروهای خاص قبل از عمل و رعایت دستورات مربوط به بهداشت پوست و بدن شما باشد.
 • قطع سیگار و مصرف الکل: قبل از لیپوساکشن غبغب، پزشک ممکن است توصیه کند که سیگار را قبل و بعد از عمل متوقف کنید. سیگار می‌تواند روند بهبود بعد از عمل را تاخیر بدهد و خطر عفونت و ترمیم زخم را افزایش دهد. همچنین، مصرف الکل قبل از عمل هم ممکن است تأثیر منفی بر روی بهبود و رگ‌های خونی داشته باشد. بنابراین، توصیه می‌شود که مصرف سیگار و الکل را قبل از عمل متوقف کنید.

نتایج لیپوساکشن غبغب

پس از مدتی کوتاه نتایج لیپوساکشن غبغب، قابل مشاهده هستند و با گذر زمان بهبود می‌یابند. اما برای حفظ نتایج بهتر، مراقبت های مربوطه و تغییرات در سبک زندگی خود را رعایت کنید. همچنین، مهم است که با پزشک خود در مورد انتظارات و نحوه حفظ نتایج برای شرایط خاص خود صحبت کنید. ماندگاری نتیجه به مواردی از جمله رژیم غذایی و ورزش، تغییرات وزن، سن و ژنتیک و مواردی از این قبیل بستگی دارد.  

سخن آخر

خوشبختانه در روش های کنونی لیپوساکشن غبغب ، میزان خونریزی و احتمال آسیب پذیری بافت پوست به حداقل رسیده و در واقع می توان گفت این روش به عنوان یک روش کم تهاجمی جهت رفع غبغب به شمار می رود. در صورتی که با وجود خواندن این مطلب همچنان به جواب سوالات خود نرسیده اید ، می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت با بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک تهران ، دکتر موسوی زاده ارتباط برقرار کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *