دکتر سید مهدی موسوی زاده
Search
Close this search box.
لیفت بازو با جراحی

لیفت بازو یا براکیوپلاستی

 لیفت بازو که به براکیوپلاستی نیز معروف است ؛ زیرمجموعه ای از جراحی های زیبایی بدن می باشد که به منظور از بین بردن چربی و پوست های اضافی بازو و بهبود ظاهر قسمت تحتانی بازوها انجام می گیرد. وراثت ، افزایش سن و نیز کاهش میزان قابل توجهی از وزن ؛ از مواردی هستند که می توانند سبب کاهش انعطاف پوست شده و به این ترتیب نواحی مختلف بدن از جمله بازوها را در معرض افتادگی قرار دهند. در ادامه دکتر موسوی زاده، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران ، در این باره اطلاعات مفیدی ارائه می دهد. لذا پیشنهاد می دهیم اگر قصد انجام جراحی لیفت بازو را دارید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

اگرچه ورزش تا حدودی می تواند به تقویت و بهبود سطح عضلات بازو کمک کند ، اما نمی تواند به اصلاح پوست اضافی موجود در این ناحیه که خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است بپردازد. بنابراین در صورتی که قسمت زیرین بازوها دچار افتادگی شده است ، انجام جراحی براکیوپلاستی بهترین گزینه جهت تصحیح و بهبود فرم بازوها خواهد بود.

براکیو پلاستی درمان ماندگار افتادگی بازو

جراحی لیفت بازو یک روش جراحی  و در عین حال کم تهاجمی است که برای بهبود شکل و انحنای بازوها استفاده می‌شود. این روش به عنوان یک راه حل موثر و طولانی مدت برای کاهش افتادگی و افزایش حجم بازوها، بهبود ظاهر و کاهش چربی در این ناحیه شناخته شده است. از آنجایی که این یک رو جراحی است، بنابراین تا زمانی که نتیجه آن تحت تاثیر عوامل بیرونی قرار نگیرد، موثر خواهد بود. درمان افتادگی بازو با این روش تحت نظارت متخصص برای شما مشکلی ایجاد نمی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

براکیوپلاستی

مدلینگ صورت

جراحی براکیوپلاستی یا لیفت در بازو چگونه انجام می شود؟

جراحی لیفت بازو تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد و زمان انجام آن بسته به وسعت جراحی ، متغیر است ؛ اما معمولا 3 ساعت به طول می انجامد. طی این جراحی ، جراح پلاستیک در قسمت تحتانی بازوهای شما برش هایی را ایجاد می کند. لازم به ذکر است که طول و الگوی برش ، بستگی به میزان برداشتن پوست دارد. پس از ایجاد برش باید بافت های زیرین پوست ، محکم شده و سپس محل برش با بخیه بسته شود. همچنین ممکن است با استفاده از یکی از روش های مکش ؛ اقدام به از بین بردن چربی اضافی نیز در طول عمل براکیوپلاستی ، صورت پذیرد.

مراحل براکیوپلاستی

پیش از انجام جراحی، شما باید به نکاتی که جراح مشخص می‌کند بپردازید. این ممکن است شامل محدودیت در مصرف غذا و مایعات قبل از جراحی، قطع داروهای خاص، و دیگر موارد باشد. مراحل براکیوپلاستی شامل مواردی می شود که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهیم کرد:

 • در ابتدا فرد با بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی تحت تاثیر قرار میگیرد.
 • جراحی شروع می‌شود. در طول جراحی لیفت بازو، جراح برش‌های لازم را در طول بازو انجام می‌دهد. اندازه برش ها در هر فرد ممکن است متفاوت باشد.
 •  پس از برش، بافت‌های چربی اضافی و افتادگی پوست اصلاح می شود. اگر نیاز باشد، جراح به تقویت بافت‌های عضلانی نیز می‌پردازد.
 •    پس از انجام تمامی مراحل، برش های ایجاد شده بخیه می‌شوند. در این مرحله، جراح ممکن است از بخیه های جذبی و یا بخیه های غیر جذبی استفاده کند.
 • مهم است که از یک جراح پلاستیک تجربه برای انجام براکیوپلاستی استفاده کنید و تمامی سوالات و ابهامات خود را در مراحل مختلف مشاوره و قبل از جراحی به او مطرح کنید.

انواع جراحی لیفت بازو

در جراحی لیفت بازو، یک برش بر روی بازو ایجاد می‌شود و پس از ایجاد این برش، در پوست و بافت تغییرات لازم اعمال می شود. روش‌های مختلفی برای انجام این جراحی وجود دارد، از جمله آن می توان به ترکیبی از لیپوساکشن (جذب چربی) و ایجاد برش عمودی یا افقی استفاده کرد. این جراحی شکل متناسبی به بازوها می دهد. در ادامه انواع روش های لیفت بازو را بریتان شرح می دهیم:

 • لیفت بازو با هایفوتراپی: لیفت بازو با هایفو یک روش موثر و در عین حال کم تهاجمی است. این امواج تا عمق لایه‌های زیرین پوست نفوذ کرده و به تولید کلاژن و الاستین در این منطقه کمک می‌کنند. این پروسه باعث تقویت و جوان‌سازی بافت پوست می‌شود.
 • لیفت بازو با نخ: لیفت بازو با نخ یک روش جراحی زیبایی است که از نخ‌های جذب‌شونده برای لیفت و تقویت پوست بازوها استفاده می شود.
 • لیفت بازو با لیزر: لیفت بازو با لیزر یک روش جراحی زیبایی است که از تکنولوژی لیزر برای تقویت و لیفت کردن پوست بازوها استفاده می‌کند.
 • لیفت بازو با جراحی: جراحی ماندگارترین روش از بین بردن افتادگی بازو ها به شمار می رود. در ادامه مقاله مراحل را برایتان شرح دادیم.

اصلاح ناهنجاری های فک

کاندیدای مناسب جراحی لیفت بازو

افرادی که بازوهایشان دارای افتادگی و چربی اضافی هستند: اگر بازوهای شما دارای چربی اضافی و افتادگی هستند و با تغییر در رژیم غذایی و ورزش این مشکل برطرف نشده است، جراحی لیفت بازو برای شما مناسب است.

 • برخورداری از سلامت جسمی : افرادی که از کلیه فاکتورهای سلامت برخوردارند ، گزینه مناسبی جهت انجام جراحی ليفت بازو می باشند.
 • سیگاری نبودن : افراد غیر سیگاری ، کاندیدای مناسبی برای انجام این جراحی هستند ؛ بنابراین در صورتی که یک فرد سیگاری تصمیم به انجام عمل ليفت بازو دارد ، باید از چند وقت قبل از عمل نسبت به ترک مصرف آن اقدام نماید.
 • داشتن وزن ثابت : اشخاصی که قصد انجام جراحی لیفت بازو را دارند ، باید حداقل شش ماه قبل از عمل ، وزن خود را به ثبات برسانند.
 • کاندیداهای مناسب برای براکیوپلاستی شامل کسانی هستند که در ادامه مقاله به آن اشاره میکنیم:
 • افرادی که بازوهایشان دارای افتادگی و کاهش انعطاف‌پذیری پوست هستند: اگر پوست بازوها از اثرات پیری، افتادگی یا کاهش انعطاف‌پذیری دچار تغییر شده است، این اقدام جراحی می تواند به شما کمک کند.
 •  افرادی که بازوهایشان افتاده و بدون تعادل هستند: اگر بازوهای شما به دلیل افتادگی عضلات و بافت، شکل و تعادل نامناسبی دارند، جراحی لیفت بازو می‌تواند به شما کمک کند تا بازوهایی با انحنای طبیعی و جذاب داشته باشید.
 • افرادی که اخیرا با کاهش وزن شدید رو به رو بوده اند: افرادی که به تازگی وزن خود را کاهش داده‌اند و به دنبال روشی برای کاهش افتادگی بازوها هستند، این روش برای آن ها مناسب است.

مهم است قبل از تصمیم‌گیری برای جراحی لیفت بازو، با یک جراح پلاستیک متخصص مشورت کنید تا بررسی دقیقی از شرایط شما انجام دهد و به شما راهنمایی کند که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر.

اقدامات قبل از لیفت بازو

 • متقاضیان این جراحی ، از چند هفته قبل از عمل ، باید مصرف دخانیات و مشروبات الکلی را متوقف نمایند.
 • توصیه می شود که کاندیدای جراحی لیفت در بازو ؛ از مدتی قبل از انجام عمل ، وزن خود را به تثبیت رسانده و قصد افزایش یا کاهش وزن در آینده نداشته باشند.
 • از دیگر مواردی که قبل از انجام این پروسیجر افراد باید نسبت به آن توجه داشته باشند ؛ این است که در هفته پیش از عمل ، انجام هرگونه اپیلاسیون یا اصلاح در ناحیه بازوها ممنوع است.
 • استحمام در روز قبل از جراحی لیفت بازو ، از دیگر نکات و اقدامات ضروری قبل از عمل به شمار می رود ؛ از این رو افراد باید شب قبل از عمل حتما دوش بگیرند ، زیرا تا چند روز پس از انجام جراحی مجاز به استحمام نخواهند بود.
 • مصرف داروهایی ؛ همچون بروفن و آسپرین که سبب رقیق شدن خون شده و احتمال خونریزی در حین عمل را تشدید می کنند ، حداقل از 2 هفته قبل از عمل ليفت بازو باید متوقف گردد.
جراحی لیفت بازو

مزایای لیفت بازو

هدف اصلی از این روش جوانسازی و فرم دهی به بازوها می باشد. نتیجه این پروسه بازوهای خوش فرم و جوان تر است که ماهیچه های آن محکم تر شده اند ؛ در نتیجه افتادگی های بازو به طور کامل بهبود می یابد و برطرف می شود. با انجام این فرآیند تاثیرات روند افزایش سن را می توان از بین برد و دیگر آثار برجای مانده از پیری را در این نواحی نداشته باشید. پروسه لیفت در ناحیه بازو برای درمان افتادگی های عمیق پوست بهترین راهکار است. در روش های نوین متخصص لایه های عمیق پوست را نیز می کشد و در نتیجه این امر موجب می شود بازو ها فرم مناسب داشته باشند و ساختارهای زیری و ظاهری بازو را ترمیم کرد.

دوران نقاهت بعد از جراحی ليفت بازو

افراد باید در دوران بهبودی عمل لیفت بازو ، به منظور کنترل تورم در موضع جراحی شده گن مخصوصی که با هدف حفظ فرم جدید بازوها تجویز شده است را تا مدت زمانی که بهترین متخصص جراحی پلاستیک توصیه نموده بپوشند. جراح معالج شما ممکن است یک لوله تخلیه موقت را در بازوی شما قرار دهند ، تا بدین وسیله مایعات یا خونی که بعد از عمل ایجاد می شود تخلیه شود. دکتر جهت بهتر سپری نمودن دوران نقاهت ، دستورالعمل مراقبت های بعد از عمل را برای شما تشریح می نمایند. این دستورالعمل ها شامل : نحوه مراقبت از زخم ها ، داروهای مصرفی و زمان مناسب انجام فعالیت پس از عمل می باشند. همچنین پزشک خوب پلاستیک تهران ، پس از عمل ؛ زمان مراجعات بعدی شما را جهت بررسی ها و معاینات تکمیلی ، مشخص می نمایند.

خطرات جراحی لیفت بازو

اگر عمل جوانساز را در کلینیک های معتبر تحت نظارت یهترین متخصصین تهران انجام دهید. بی شک عارضه ای را در پی نخواهد داشت زیرا این روش جزو پروسه های ایمن و کم خطر می باشد و جای نگرانی نخواهد بود. یکسری از عوارض اجتناب ناپذیر که طی پروسه به وجود می آیند ، بعد از گذشت چند روز بعد از اتمام روش جراحی به طور کامل بهبود می یابند و خطراتی را در پی نخواهند داشت. اما اگر روش لیفت بازو را توسط فرد بی تجربه انجام دهید بدون استثنا عوارض و معایبی را به همراه خواهد داشت که گاها قابل جبران نیستند. در نتیجه هرگز خود را به افراد بی تجربه و بدون سابقه کاری مرتبط نسپارید. قرمزی ، تورم ، درد جزئی ، کبودی و التهاب از شایع ترین عوارض بعد از لیفت در ناحیه بازو است. علاوه بر این موارد امکان دارد شخص تا زمان از بین رفتن تاثیر دارو های بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی اندکی کرختی داشته باشد.

نکاتی که باید در خصوص جراحی لیفت بازو بدانید

در ادامه برخی از مهم ترین مراقبت های بعد از عمل لیفت بازو را شرح داده ایم :

 • استعمال سیگار طی دوران نقاهت عمل براکیوپلاستی ممنوع می باشد ؛ چرا که مصرف سیگار ، روند بهبودی را کند کرده و خطر باقی ماندن محل اسکار و نیز بروز عفونت در محل جراحی را افزایش می دهد.
 • به طور معمول ، افراد می توانند 2 هفته پس از عمل ليفت بازو به محل کار یا تحصیل خود بازگردند.
 • غالبا پس از 6 هفته امکان انجام فعالیت های سبک روزمره برای افراد ممکن خواهد بود.
 • عدم قرار گیری در معرض نور مستقیم خورشید و تابش اشعه یونیزان از دیگر مواردی است که افراد باید حداقل تا 2 ماه بعد از عمل لیفت بازو در مورد آن نهایت دقت را داشته باشند ، زیرا این موارد در باقی ماندن جای زخم جراحی اثرگذار هستند.
 • وجود درد خفیف و جزئی در موضع جراحی ، امری بدیهی است و با مصرف منظم داروهای تجویز شده به مرور مرتفع می گردد ؛ اما چنانچه درد به میزان فزاینده ای شدت یافت یا با علائم دیگری از قبیل تورم غیرطبیعی و عفونت در محل عمل مواجه شدید سریعا به پزشک خود اطلاع دهید.

بعد از انجام پروسه مذکور ، محل برش به وسیله پانسمان یا بانداژ پوشانده خواهد شد. ممکن است جراح پلاستیک برای خارج شدن مایعات زخم و خون ، پانسمان را محکم انجام دهد. همچنین گاهی لوله نازکی به نام درن درون پوست قرار می گیرد. این لوله نیز به خارج شدن ترشحات از بازو کمک شایانی می کند. در طی این مدت پزشک به شما نحوه مراقبت از محل عمل و لوله درن را اطلاع می دهد. همچنین درباره داروهایی که باید استفاده کنید ، اقدامات لازم را انجام می دهد. این پروسه زیبایی دوره بهبود طولانی و سختی ندارد. تنها کافی است ، مراقبت های بعد از لیفت بازو را که توسط پزشک به شما گفته می شود ، رعایت کنید.

نتایج جراحی لیفت بازو چگونه است؟

با انجام عمل لیفت بازو و برداشتن پوست شل بخش تحتانی بازو ، بخش فوقانی بازوهای شما بهبود خواهد یافت و به این ترتیب بازوها از لحاظ فرم ظاهری تا حد قابل توجهی زیباتر می شوند. عمل مذکور از لحاظ طول عمر ، دارای نتایجی دائمی و ماندگار است ، البته ناگفته نماند که حفظ ثبات وزن در پایداری نتایج این جراحی نقش بسزایی دارد.

آیا نتیجه ليفت بازو دائمی است؟

نتیجه فرآیند لیفتینگ در بازو می تواند طولانی مدت باشد ؛ اما در صورتی که متقاضی بعد از انجام فرآیند لیفت دچار افزایش یا کاهش وزن نشود. در واقع ثبات وزنی ، تاثیر بسزایی در ماندگاری نتیجه لیفتینگ بازو دارد. لازم به ذکر است که با بالا رفتن سن نیز ، کلاژن سازی در بدن کاهش پیدا می کند و بدین ترتیب عضلات شل می شوند. بنابراین در صورتی که سن متقاضیان بالا برود ، ممکن است افتادگی بازو مجددا نمایان شود. اما این افتادگی بعد از لیفت ، قطعا کمتر از زمانی است که بدون کشیدن بازو فرد دچار افزایش سن می شود. بنابراین به طور کلی نتیجه انجام این فرآیند زیبایی حتی تا هنگام پیری نیز نمایان است.

سخن آخر

جراحی لیفت بازو یک روش جراحی زیبایی متناسب با افرادی است که با مشکل افتادگی پوست بازوها مواجه هستند. این جراحی، به عنوان یک راه حل موثر برای بهبود شکل و ظاهر بازوها، اغلب به دلیل عواملی همچون پیری، ژنتیک، یا افت وزن ناشی از روش‌های کاهش وزن، انجام می‌شود. هدف اصلی این جراحی، حذف بافت‌های چربی اضافی، تقویت بافت‌های پوستی، و بهبود تناسب و تناسب بازوها با سایر اجزای بدن است. با انجام جراحی لیفت بازو، افراد قادرند نه تنها از نظر ظاهری بهترین شکل بازوهای خود را داشته باشند، بلکه از افزایش اعتماد به نفس و رضایت از زندگی روزمره خود نیز بهره‌مند شوند. این جراحی، با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های مدرن و توانمندی جراحان زیبایی ماهر، به افراد این فرصت را می‌دهد به بهترین نتیجه دست یابند. 

سوالات متداول

جای زخم عمل جراحی ليفت بازو چگونه است ؟

در حالت کلی ، جای زخم جراحی لیفت بازو با رعایت صحیح دستورات مراقبتی و به مرور زمان کمرنگ می شود ؛ اما به طور کامل محو نشده و از بین نخواهد رفت.

آیا جراحی لیفت بازو درد دارد ؟

عمل جراحی براکیوپلاستی ، تحت بیهوشی موضعی انجام می شود ، لذا فرد در حین عمل دردی احساس نمی کند. البته پس از عمل ، بیمار با درد مختصری روبرو خواهد بود که با مصرف داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک معالج و تقریبا طی چند روز مرتفع شده و از بین می رود.

هزینه حدودی جراحی لیفت بازو چقدر است؟

براکیوپلاستی در حقیقت ، نوعی جراحی پلاستیک زیبایی محسوب می شود ؛ در نتیجه تحت پوشش بیمه قرار نداشته و بیمه هزینه آن را تقبل نمی کند. جهت احتساب هزینه لیفت بازو ، باید به صورت حضوری به مطب جراح فوق تخصص پلاستیک در تهران مراجعه نموده و مورد بررسی و معاینه قرار گرفت.

مطالب مرتبط