دکتر سید مهدی موسوی زاده
Search
Close this search box.
سابسیژن پوست

سابسیژن پوست صورت و درصد تاثیرگذاری آن

یکی از موثرترین و بهترین روش های درمان اسکار لک و آکنه فرو رفته، سابسیژن پوست صورت است. امروزه اگر کسی بخواهد پوستی شفاف و سالم و بدون لک داشته باشد، این روش زیبایی کم تهاجمی به او پیشنهاد می شود. به همین دلیل امروزه بیشتر افراد به خصوص خانم ها از هر راهی استفاده می کنند تا ظاهری زیبا، جذاب و سالم داشته باشند. سابسیژن یک روش زیبایی نسبتا جدید است که برای رفع جای جوش و آکنه، زخم، چین و چروک عمیق پوستی و در نهایت جوانسازی پوست به کار می رود. در این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با این روش بیشتر آشنا کنیم.

سابسیژن پوست چگونه انجام می شود؟

سابسیژن پوست یک روش زیبایی درمانی برای رفع اسکار زخم و جوش و غیره است. در این روش پزشک متخصص از یک سوزن بسیار تیز و نازک استفاده می کند و آن را به قسمتی از پوست که آسیب دیده وارد می کند. این کار باعث می شود تا تولید کلاژن در ناحیه آسیب دیده پوست بسیار افزایش یابد و جای زخم هم به مرور زمان از بین رود. معمولا زخم هایی که مربوط به آکنه هستند، به بافت اصلی پوست متصل شده اند. در روش سابسیژن پزشک با استفاده از سوزن تیز این اتصال را می شکند و ارتباط بین بافت اصلی پوست و بافت آسیب دیده را قطع می کند. با انجام این کار یک لخته خون در زیر پوست ایجاد می شود که می تواند شرایط را برای تولید کلاژن فراهم کند. در این صورت بافت آسیب دیده بازسازی و ترمیم می شود و جای آکنه و لک از بین می رود.

هایفوتراپی صورت

مزایای سابسیژن پوست صورت

سابسیژن برای درمان لک موثر است؟

در بعضی مواقع بسته به نوع درخواست مراجعه کننده و این که چه انتظاری از پوست دارد، بعد از اتمام کار سابسیژن، درمان های اضافی دیگری همچون تزریق چربی، میکرونیدلینگ، لیزر فراکشنال co2 هم انجام می شود. در واقع این اقدام ها به این دلیل انجام می گیرد که روش سابسیژن به تنهایی نمی تواند یک راه حل کامل برای از بین رفتن جای لک باشد. بلکه این روش به عنوان یک مکمل در کنار سایر روش های زیبایی انجام می گیرد.

کاربرد های سابسیژن پوست

سابسیژن پوست کاربردهای بسیار زیادی دارد و می تواند در کنار سایر روش های زیبایی قرار بگیرد و پوست را جوان و شاداب کند. اما دو مورد از مهم ترین کاربردهای سابسیژن پوست موارد زیر هستند:

سابسیژن پوست جای جوش

همان طور که پیش تر هم اشاره کردیم، سابسیژن یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن جای جوش و آکنه است. در این روش معمولا برای بیماران فیلر هیالورونیک اسید تزریق می شود. با تزریق چنین مواردی بافت اسکارها تحلیل می رود و جای جوش و یا زخم از بین خواهد رفت. این روش حتی می تواند از ایجاد زخم یا آکنه و یا جوش جدید هم جلوگیری کند. برای سابسیژن پوست جهت درمان جای جوش از سوزن های مختلفی استفاده می شود. در مواردی برای بعضی از مراجعه کنندگان از سوزن های نوکور استفاده می کنند که برای زخم و اسکارهای کوچک و سطحی گزینه مناسبی است. در برخی موارد از کانولا استفاده می شود که بعضی از پزشکان این ابزار را مطمئن تر تلقی می کنند. علت آن هم این است که چون کمتر تیز است احتمال این که به اعصاب زیر پوست آسیبی برساند کمتر است.

سابسیژن برای منافذ باز پوست

یکی از بهترین روش هایی که می توان با استفاده از آن منافذ باز پوست را کوچک کرد، سابسیژن پوست است. در این روش سوزن های ریز را وارد لایه میانی پوست می کنند تا بتواند کلاژن سازی پوست را افزایش دهد که به این ترتیب منافذ باز پوستی کاهش خواهند یافت.

سابسیژن پوست صورت

سابسیژن پوست چند درصد اثرگذار است؟

سابسیژن پوست یا مزوتراپی صورت برای بعضی قسمت های صورت بسته به این لک یا جای جوش چقدر عمیق باشه، نیاز به یک بار، دو بار و یا حتی چندین بار درمان است. در حالت کلی و استاندارد لازم است تا یک فرد بین 2 الی 3 جلسه درمان خود را ادامه دهد که تعداد جلسات بین هر فرد متغیر است. گاهی اوقات نتیجه ای که از سابسیژن به دست می آید در همان یک جلسه خود را نشان می دهد و بلافاصله پس از انجام سابسیژن در صورت نمایان می شود. اما گاهی در بعضی از افراد که ممکن است تورم و کبودی زیاد باشد و نتیجه پس از چند روز نمایان شود. در کل نتایج دائمی این روش زیبایی حدود یک تا سه ما می تواند مشاهده شود. اما تا یک سال پس از انجام سابسیژن پوست به روند بازسازی خود ادامه می دهد. بنابراین می توانید در دراز مدت شاهد فواید این روش درمانی باشید.

نتیجه گیری:

سابسیژن پوست یکی از روش های زیبایی غیر تهاجمی است که در کنار سایر روش های زیبایی دیگر و به عنوان مکمل مورد استفاده قرار می گیرد. این روش کمک می کند تا فرو رفتگی های روی پوست خود را که معمولا به دلیل آکنه و جوش به وجود می آیند، از بین روند. این روش جوانسازی و زیبایی نسبت به سایر روش ها، هزینه مقرون به صرفه تری دارد. علاوه بر آن دوره نقاهت آن هم کم است و بعد از یک الی دو روز پوست به حالت عادی بر می گردد. در صورتی که سابسیژن پوست را نزد یک پزشک با مهارت بالا همچون دکتر موسوی زاده انجام دهید، به توصیه های او عمل کنید و در کنار آن دیگر روش های زیبایی را هم انجام دهید، می توانید میزان ماندگاری آن را بالاتر ببرید.

سوالات متداول

سابسیژن پوست صورت چند درصد جواب میدهد؟

این روش برای هر کس باتوجه به بررسی های ناهنجای های پوستی ممکن است متفاوت باشد. برای برخی افراد ممکن است راهکار های درمانی دیگر در ادامه برای پاسخگویی بالا قابل انجام باشد. اما در بسیاری از افراد این روش تا مثبت 86 درصد موثر است.

تعداد جلسات سابسیژن پوست چقدر است؟

به طور معمول 2 الی 3 جلسه لازم است.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *