دکتر سید مهدی موسوی زاده
Search
Close this search box.
جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم

طبق گفته دکتر موسوی زاده فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران ، جراحی زیبایی شکم ، روشی جهت رفع چربی و پوست اضافی شکم بوده و سبب سفت شدن ماهیچه های شکم می شود و طرفداران بسیاری دارد. بنابراین با انجام این جراحی می توان به شکمی صاف و تخت دست یافت. یکی از عمده ترین دلایلی که افراد را راغب به انجام ابدومینوپلاستی می کند ، چاقی موضعی موجود در نواحی شکم و پهلوها می باشد. بنابراین افرادی که با مشکل برجستگی و چاقی مفرط در این نواحی روبرو هستند و در بخش شکم و پهلوها با افتادگی پوست و ترک های فراوان مواجه می باشند و در پی دستیابی به شکمی زیبا و صاف و اندامی ایده آل هستند ، می توانند با انجام عمل زیبایی شکم ؛ به این مهم دست یابند.

جراحی زیبایی شکم

کاندیدای نامناسب جراحی زیبایی شکم

معمولا پیشنهاد می شود ،اشخاصی که به شدت دچار نوسانات وزنی هستند انجام این عمل را به تعویق بیاندازند. این جراحی برای از بین بردن ترک های پوستی استفاده نمی گردد.

عمل جراحی شکم به چه روش هایی انجام می شود ؟

عمل زیبایی شکم در هر فردی به روش خاصی انجام می گیرد و به طور کلی ، روشی که برای انجام جراحی زیبایی شکم در تهران مورد استفاده قرار می گیرد مبتنی بر شرایط جسمی و روحی افراد ؛ متغیر خواهد بود.

روش های جراحی زیبایی شکم

 • مینی ابدومینوپلاستی : برای اشخاصی که در ناحیه زیرین شکم خود دچار شلی و افتادگی پوست شده اند ، می تواند موثر واقع گردد. این روش ، تنها به اصلاح بخش تحتانی شکم می پردازد و موقعیت ناف در آن ، جابجا نمی شود.
 • ابدومینوپلاستی کامل : در این روش ؛ به اصلاح کل شکم تا ناحیه زیرین دنده ها پرداخته می شود و بدین منظور یک برش سرتاسری از یک سمت پهلو تا سمت دیگر ایجاد می گردد. به دلیل برداشت پوست اضافی شکم در این روش ، موقعیت ناف نیز در آن تغییر می کند.

دلایل آویزان شدن و شلی پوست شکم عبارتند از :

 1. نوسانات وزن
 2. زایمان های متعدد
 3. از دست رفتن خاصیت کشسانی پوست به دلیل افزایش سن

چه افرادی مناسب جراحی زیبایی شکم هستند ؟

 • به طور کلی ، تمامی افرادی که از شل بودن و افتادگی شکم رنج می برند و علیرغم انجام فعالیت های ورزشی و رعایت اصولی رژیم غذایی موفق به لاغری در این ناحیه نشده اند ؛ کاندید مناسبی برای انجام این جراحی خواهند بود.
 • لازم به ذکر است که کاندیدای عمل زیبایی شکم باید حداقل از 6 ماه قبل از انجام جراحی ، وزن خود را ثابت نگاه دارند.
 • همچنین افرادی که متقاضی انجام عمل جراحی زیبایی شکم هستند ، باید از وضعیت سلامتی خوبی برخوردار باشند.

اثراث جانبی جراحی زیبایی شکم چیست ؟

همانطور که انتظار می رود پس از انجام جراحی دچار درد و ورم خواهید بود و بهترین جراح پلاستیک تهران برایتان مسکن تجویز خواهد کرد . کوفتگی و بی حسی از دیگر اثراث جانبی می باشند که ممکن است تا چند هفته ادامه دار باشند. اسکار ،عفونت ،سرگیجه ،تشکیل لخته خون و خونریزی ممکن است از دیگر ریسک های احتمالی باشد

 

جراحی زیبایی شکم

آیا افرادی که قصد بارداری دارند می توانند نسبت به انجام جراحی زیبایی شکم اقدام نمایند ؟

توجه داشته باشید که عضلات عمودی شکم که در جراحی شکم ، سفت شده و قوام یافته اند ؛ در طول بارداری از هم گسسته خواهند شد. از این رو خانم هایی که در آینده تصمیم به حاملگی و بارداری دارند ، باید انجام این جراحی را تا پایان زمان زایمان خود به تعویق بیاندازند ؛ چرا که حاملگی می تواند تغییرات به وجود آمده در عمل زیبایی شکم را در معرض تغییر قرار دهد.

اقدامات قبل از جراحی شکم

 1. افراد قبل از جراحی زیبایی شکم در تهران ، در وهله اول باید نسبت به انتخاب جراح پلاستیک مجرب اقدام کنند ؛ تا به نتایج مطلوبی از این عمل جراحی دست یابند.
 2. افراد پس از انتخاب بهترین جراح پلاستیک ، باید در جلسه مشاوره با ایشان شرکت نموده و خواسته ها و مقاصد خویش از انجام جراحی زیبایی شکم را بازگو نمایند.
 3. از دیگر مواردی که در جلسه مشاوره ، باید از سوی متقاضی جراحی شکم مطرح شود ؛ مطلع ساختن دکتر خوب پلاستیک از حساسیت های دارویی ، سابقه مصرف داروهای خاص و همچنین ابتلا به بیماری های خاص می باشد.
 4. افراد از چند هفته پیش از جراحی شکم ، باید از مصرف الکل و دخانیات پرهیز نمایند ؛ چرا که مصرف این موارد اکسیژن رسانی خون را مختل کرده و می تواند در حین عمل ، جان فرد را به مخاطره بیاندازد.
 5. مصرف داروهای رقیق کننده خون ؛ همانند آسپرین ، ژلوفن ، بروفن و غیره از چند هفته قبل از جراحی زیبایی شکم باید قطع شود.
 6. افراد شب قبل از جراحی شکم ، باید استحمام نمایند زیرا تا چند روز پس از عمل ، امکان حمام نمودن نخواهند داشت.
 7. از 8 الی 12 ساعت قبل از عمل ، خوردن و نوشیدن ممنوع است و افراد باید در روز جراحی ناشتا باشند.

نتیجه جراحی زیبایی شکم

اشخاصی که به دنبال انجام دادن جراحی ابدومینوپلاستی هستند بهتر است ازاین موضوع آگاه باشند که این جراحی روشی برای کم کردن وزن، به صورت دائم نیست و به هیچ عنوان نمی توان آن را به عنوان جایگزینی برای فعالیت های ورزشی قرار داد.به عبارتی بعد از انجام جراحی شکم برای کسب بهترین نتیجه، لازم است که همچنان رژیم غذایی مفید و سالمی داشته باشید و ورزش کردن را فراموش نکنید. اگر موفق شوید وزن خود را ثابت نگه دارید نتیجه عمل بسیار ماندگار خواهد بود .

مراقبت های لازم بعد از جراحی شکم چیست؟

پس از انجام جراحی زیبایی شکم ، موضعی که تحت عمل فرار گرفته است را پانسمان می کنند. پزشک در مورد زمان و چگونگی تعویض پانسمان نکاتی را آموزش خواهد داد که می بایست به خوبی انجام شوند .در مورد بهترین پوزیشن نشستن و خوابیدن نیز دستورالعمل هایی دریافت خواهید کرد که می تواند کمک خوبی برای کاهش درد باشد . به طور کلی گفته می شود تا مدتی پس از ابدومینوپلاستی به صورت طاق باز بخوابید. حدودآ به مدت شش هفته لازم است از یک سری فعالیت های سنگین و دشوار دوری کنید . ترجیحآ یکماه از سر کار خود مرخصی بگیرید و کاملا استراحت کنید . ممکن است بعد از انجام جراحی نیاز به گن طبی برای کاهش احتمال افتادگی شکم داشته باشید.معمولا به مدت 4 هفته باید از آن استفاده کنید .

هزینه جراحی زیبایی شکم

عمل جراحی شکم ، نوعی جراحی پلاستیک زیبایی محسوب می شود ؛ لذا از آن جا که این عمل جراحی در دسته جراحی های درمانی قرار نداشته و صرفا یک جراحی زیبایی است ، تحت پوشش خدمات بیمه نبوده و خود فرد باید تمامی هزینه های آن را تقبل نماید. لازم به ذکر است احتساب هزینه جراحی زیبایی شکم در تهران ، مستلزم ویزیت حضوری و معاینه متقاضی عمل از سوی جراح پلاستیک می باشد و در غیر این صورت ، امکان تعیین و برآورد هزینه این عمل جراحی وجود ندارد.

مطالب مرتبط