دکتر سید مهدی موسوی زاده
Search
Close this search box.
جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه

سینه از بافت و چربی تشکیل شده است. اندازه و شکل آن اغلب می تواند تحت تأثیر وزن و پیری قرار گیرد. افراد به دلایل زیادی جراحی زیبایی سینه انجام می دهند. امروزه گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد ، به این معنی که جراحی می تواند متناسب با شرایط و خواسته بیمار انجام شود.افرادی که بنا به هر دلیلی تصمیم به انجام عمل زیبایی در سینه دارند ، برای انجام موفقیت آمیز آن باید به بهترین و مجرب ترین فوق تخصص جراحی پلاستیک که در این زمینه از تبحر کافی برخوردار است مراجعه نمایند. دکتر سید مهدی موسوی زاده فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی تهران هستند ، ایشان از ممتاز ترین پزشکان جراح سینه در این استان به شما می روند که توانایی انجام تمامی اعمال جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی صورت و بدن را به بهترین نحو ممکن برای مراجعین خود به انجام رسانده و نتایج درخشانی را برای آن ها رقم می زنند.

جراحی زیبایی سینه

انواع جراحی زیبایی سینه

 • جراحی بزرگ کردن سینه با پروتز
 • جراحی کوچک کردن سینه
 • جراحی بازسازی پستان ( بعد از جراحی سرطان سینه با پروتز )
 • جراحی ژنیکوپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه در مردان
 • لیفت سینه

صحبت های دکتر موسوی زاده جراح پلاستیک تهران ، درباره افزایش حجم سینه

بزرگ کردن سینه با جراحی زیبایی سینه

جراحی افزایش سایز پستان با استفاده از پروتز به دلایل مختلفی انجام می شود. از عمده ترین علل انجام جراحی پروتز سینه نمی توان به موارد ذیل اشاره نمود :

 • زیبایی اندام
 • بازسازی پستان پس از جراحی سرطان پستان
 • بهبود اندازه پستان پس از زایمان
 • تقارن در اندازه پستان ها

لازم به ذکر است که زیباجویان جراحی بزرگ کردن پستان ( پروتز سینه ) ، اغلب مزایای روانشناختی اعم از  افزایش اعتماد به نفس ، پوشیدن لباس های دلخواه ، احساس زنانه تر بودن و تعادل بدن را دلیل تمایل خود به انجام این عمل جراحی عنوان می کنند.

جراحی پروتز سینه چقدر طول می کشد ؟

توجه داشته باشید که جراحی پروتز سینه ، نوعی جراحی زیبایی سینه است که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. این پروسیجر معمولا حدود یک ساعت و نیم زمان می برد. البته لازم به ذکر است که مدت زمان جراحی ، بسته به وسعت عمل می تواند در هر فردی متغیر باشد.

برش های جراحی پروتز سینه

برش های این جراحی را  می توان در چین زیر پستان ، زیر بغل یا اطراف نوک پستان ایجاد کرد. نوع برش بر اساس نوع پروتز ، میزان بزرگ شدن پستان ، آناتومی خاص بدن و ترجیح بیمار یا جراح ؛ تعیین می شود.

کوچک کردن سینه با جراحی زیبایی سینه

جراحی کاهش سایز پستان ، یکی دیگر از اعمال جراحی زیبایی پستان محسوب می شود که با انجام آن ؛ پستان کوچک تر و سبک تر می شود و فرم بهتری می گیرد. زنان ممکن است به دلایل جسمی و عاطفی جراحی کاهش سایز پستان را انتخاب کنند. زیرا ممکن است سینه های بزرگ آن ها باعث درد و ناراحتی از ناحیه کمر ، شانه ها یا گردن شود و در نتیجه شرکت در بعضی از ورزش ها و انجام برخی فعالیت ها را برای آن ها دشوار سازد. این دسته از خانم ها به دلیل بزرگ بودن سینه ها ، اعتماد به نفس خود را از دست می دهند ؛ از این رو از حضور در تعاملات اجتماعی احساس خجالت می کنند.

مزایای جراحی کوچک کردن پستان

مزایای بسیاری در جراحی کاهش اندازه سینه وجود دارد و این موارد برای هر بیمار منحصر به فرد است. به طور کلی سینه کوچک تر ، می تواند از تحریکات پوستی دردناک که در زیر سینه های بزرگ ایجاد می شود ؛ جلوگیری کند.

با انجام این جراحی زیبایی سینه ، زنان می توانند در فعالیت های ورزشی و جسمی بیشتری شرکت کنند.

انتخاب گسترده تری در پوشیدن لباس و حتی سوتین خواهند داشت.

جراحی کاهش سایز سینه چند ساعت طول می کشد ؟

جراحی کاهش اندازه پستان ، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و تقریبا یک ساعت و نیم طول خواهد کشید. در این عمل جراحی ، جراح یک برش عمودی در پوست تیره اطراف نوک پستان و در زیر آن ایجاد می کند. سپس مقداری از بافت پستان ، چربی و پوست زائد را برداشته و پستان را شکل داده و در نهایت ، نوک پستان را در موقعیت بالاتری قرار می دهد.

جراحی کاهش سایز سینه مردان

ژنیکوماستی ، نوعی اختلال است که به بزرگ شدن بافت پستان در مردان منتج می شود و می تواند روی یک یا هر دو پستان تأثیر بگذارد. ژنیکوماستی ، معمولا به دلیل عدم تعادل بین هورمون های استروژن و تستوسترون ایجاد می شود. لازم به ذکر است که استروژن ، نوعی هورمون زنانه است و منجر به ایجاد صفات زنانه ؛ از جمله رشد پستان می شود. این در حالی است که تستوسترون ، نوعی هورمون مردانه بوده و سبب ایجاد صفات مردانه ؛ مانند توده عضلانی و موهای زائد مردانه می شود. به طور کلی مردان ، مقدار کمی استروژن و زنان ، مقدار کمی تستوسترون تولید می کنند. حال چنانچه سطح استروژن مردانه ، بیش از حد بالا رفته و از سطح تستوسترون تجاوز کند ؛ ژنیکوماستی رخ خواهد داد.

جراحی زیبایی سینه

درمان ژنیکوماستی

بزرگی پستان در مردان ، غالبا نیازی به درمان ندارد و در بیشتر موارد با گذشت زمان درمان می شود. با این حال ، در صورت عدم درمان خود به خودی ؛ برای فرد داروهایی تجویز می شود. در مواردی که دارودرمانی ، پاسخگو نباشد ؛ پزشک انجام جراحی ژنیکوماستی ( جراحی کوچک کردن سینه در مردان ) را پیشنهاد خواهند کرد.

روش های درمان ژنیکوماستی

 • درمان بزرگی سینه مردان با دارو:

در درمان این عارضه می توان در موارد خفیف از دارو استفاده نمود اما چه داروهایی برای درمان بزرگی سینه مردان مناسبند؟ برخی پزشکان تاموکسیفن را که خاصیت انسدادی در عملکرد هورمون استروژن دارد برای بیمار تجویز می نمایند. داروی دیگری که می توان از آن برای کوچک نمودن پستان مردان استفاده کرد با نام آروماتاز شناخته می شود که می تواند به کاهش میزان بافت سینه ها کمک نماید. در نهایت باید این نکته را در نظر داشت این قبیل داروها نمی توانند مشکل را به طور صد درد صد از بین ببرند و فقط می تواند میزان برجستگی را کاهش دهند.

 • ورزش:

در مواردی که بزرگی سینه ها انقدر شدید نیست که به دارو درمانی و جراحی زیبایی سینه بیانجامد پزشک توصیه می نماید که با انجام ورزش و فعالیت های ورزشی فرد می تواند تا حد زیادی این بزرگی سینه را از بین ببرد. در ابتدا اگر فرد از اضافه وزن زیادی رنج می برد ، نیاز است با استفاده از برنامه ورزشی و غذایی به طور همزمان ، به وزنی ایده آل برسد. سپس می تواند با انجام حرکات ورزشی به آب کردن و از بین بردن چربی های موجود در سینه ها بپردازد. این حرکات می توانند بافت شل شده بر اثر کاهش وزن را سفت تر نمایند . از کارآمدترین و موثرین فعالیت های ورزشی می توان به شنا و پرس سینه اشاره نمود. انجام این دو حرکت توانسته در افراد زیادی نتیجه بخش باشد. اغلب افرادی که روی به ورزش کردن برای کوچک کردن سینه هایشان آورده اند ، می خواهند شانس خود را در درمان ژنیکوماستی ، بجز روش جراحی ، از طریق ورزش امتحان نمایند.

 • جراحی:

چنانچه روش دارو درمانی و ورزش نتوانست نتیجه بخش باشد جراح پلاستیک از جراحی زیبایی سینه برای کوچک نمودن سینه های مردان برای برداشت چربی و بافت اضافه سینه بهره خواهد برد. البته درمان هایی نظیر لیزر ، لیپوساکشن و لیپوساکشن های اولترا نیز می توانند موثر واقع شوند اما انتخاب هر کدام از این شیوه ها به صلاحدید پزشک و شرایط بیمار بستگی خواهد داشت.

جراحی زیبایی سینه با لیفت

یکی دیگر از انواع عمل زیبایی در سینه ، جراحی لیفت پستان می باشد. این عمل جراحی ، گزینه مناسبی برای افرادی است که از افتادگی و شل شدگی سینه های خود ( که ممکن است به دنبال نوسانات وزنی ، بارداری و حاملگی یا افزایش سن رخ داده است ) ؛ رنج می برند. لازم به ذکر است که در برخی موارد امکان دارد بسته به وضعیت فرد زیباجو و صلاحدید جراح پلاستیک ، جراحی پروتز سینه نیز با جراحی لیفت سینه همراه گردد. زیرا گاها برخی افراد علاوه بر افتادگی و شلی سینه ها با کوچکی سایز سینه نیز روبرو هستند.

جراحی لیفت سینه چند ساعت به طول می انجامد ؟

مدت زمان انجام این عمل جراحی ، با توجه به گستردگی جراحی ؛ متغیر است ، اما عموما حدود 1 الی 2 ساعت طول می کشد.

هزینه جراحی زیبایی سینه چقدر است ؟

عمل زیبایی سینه ، همانطور که از نام آن هویدا است ؛ از اعمل زیبایی بدن به شمار می رود و در نتیجه بیمه ، هزینه های آن را تقبل نمی کند. برآورد هزینه این عمل جراحی ، نیازمند معاینه و بررسی بیمار می باشد ؛ زیرا قیمت دقیق آن بستگی به عوامل و پارامترهای مختلفی دارد که در هر فردی می تواند متغیر باشد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *