مراقبت های بعد از پروتز سینه

نکات و مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه  : از جراحی پروتز سینه ، می توان به عنوان یکی از محبوب ترین اعمال جراحی زیبایی در بین خانم ها یاد کرد که تقریبا همه بانوانی که به هر دلیلی از سینه هایی کوچک برخوردارند و به دنبال این مسئله ، اعتماد به نفس خود را از دست داده اند ؛ فارغ از هر سنی تمایل به انجام آن دارند.مراقبت های بعد از پروتز سینه

انتخاب جراح سینه ، از پر اهمیت ترین مواردی است که پیش از اقدام به انجام این جراحی باید به آن توجه ویژه ای داشت ؛ چرا که توانایی و تبحر جراح تاثیری مستقیم بر روی ماحصل جراحی دارد.

لازم به ذکر است عدم انتخاب صحیح جراح سینه ، نه تنها سبب خواهد شد نتیجه دلخواه حاصل نگردد ؛ بلکه منجر به مواجهه فرد با عوارض احتمالی ناشی از عمل نیز خواهد شد.

از این رو خانم های محترمی که تمایل به انجام جراحی سینه دارند ، باید در ارتباط با این مقوله مهم ، نهایت دقت خود را بکار گیرند.

دکتر سید مهدی موسوی زاده بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک تهران می باشند. ایشان نتایجی بس درخشان ، در زمینه کلیه اعمال جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی در کارنامه کاری خود دارند.

لذا بانوان عزیزی که متقاضی انجام عمل جراحی پروتز سینه هستند ، می توانند با اطمینان خاطر از کسب نتایج رضایت بخش به مطب ایشان رجوع فرمایند.

مراقبت های بعد از پروتز سینه

توجه داشته باشید مراقبت های بعد از پروتر سینه ، تقریبا به اندازه مهارت جراح پلاستیک  بر روی نتیجه این عمل جراحی ، تاثیرگذار است.

  • افراد تا 3 هفته بعد از جراحی پروتز سینه ، به هیچ عنوان نباید بر روی شکم یا پهلو بخوابند و تنها مجاز به خوابیدن به پشت می باشند ؛ چرا که در این مدت ، پروتز سینه در حال تثبیت در موقعیت مناسب می باشد.
  • در برخی موارد ، بسته به وضعیت فرد ممکن است پزشک اقدام به گذاشتن درن در سینه بیمار نماید ؛ در چنین مواردی بیمار باید تا زمانی که درن داخل سینه ها قرار دارد ، به خوبی از آن مراقبت به عمل آورد و در زمانی که پزشک جهت خارج کردن درن ، مشخص نموده به مطب ایشان مراجعه نماید.
  • پیدایش کبودی و ورم در موضع جراحی ؛ از مواردی است که تقریبا بعد از کلیه اعمال جراحی ، رویت می گردد ؛ افراد می توانند در راستای کاهش و همچنین جلوگیری از پیشروی تورم و کبودی ناشی از جراحی ؛ از کمپرس یخ استفاده نمایند.
  • افرادی که جراحی پروتز سینه انجام داده اند ، تا چند وقت بعد از عمل نباید دست های خود را بیش از اندازه حرکت دهند و به طور کلی باید از انجام هر کاری که موجب ایجاد فشار بر روی سینه ها گردد ؛ اجتناب نمایند.
  • سوتین طبی تجویز شده از مواردی است که بعد از جراحی پروتز سینه باید حتما در طول شبانه روز به جز مواقع استحمام ، مورد استفاده قرار گیرد. ( سوتین طبی به تثبیت موقعیت جدید سینه ها و جلوگیری از بروز عوارض احتمالی کمک می کند )
  • زمان مناسب جهت استحمام بعد از عمل پروتز سینه را جراح معالج تان تعیین خواهند نمود.
  • مصرف الکل و دخانیات که کاهش اکسیژن رسانی خون را به دنبال دارند و به کند شدن روند ترمیم زخم های جراحی می انجامند ؛ تا 2 هفته بعد از عمل پروتز سینه ، ممنوع می باشد.
  • لازم به ذکر است تمامی توصیه ها و دستورالعمل های مراقبتی بعد از جراحی پروتز سینه ، در روز مشاوره و جراحی ؛ توسط جراح برای بیمار شرح داده می شود و بیمار با رعایت این دستورات خواهد توانست دوران نقاهت خود را به خوبی سپری نموده و فرآیند بهبودی خویش را تسریع نماید.

پاسخ

3 × سه =

Call Now Buttonتماس با دکتر