لیپوساکشن غبغب

عمل لیپوساکشن غبغب

لیپوساکشن غبغب : بسیاری از افراد بنا به علل مختلفی با بافت نرم اضافه در ناحیه زیر چانه خود یا اصطلاحا غبغب مواجه هستند ؛ وجود غبغب سبب دفرمیتی صورت شده و به دلیل بر هم زدن کادر صورت و از بین بردن زوایای فکی ، می تواند تا حدود قابل توجهی فرم و حالت چهره را تحت الشعاع قرار داده و در نتیجه زیبایی فرد را به چالش بکشد.  ( فوق تخصص جراحی پلاستیک )

از این رو غالبا افرادی که دارای غبغب هستند ، از وجود این معضل ابراز ناراحتی کرده و به دنبال وجود این مشکل از حضور در اجتماع گریزانند.

لیپوساکشن غبغب

خوشبختانه امروزه با پیشرفت چشمگیر علم پزشکی ، این عارضه نیز همچون بسیاری از مشکلاتی که زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار می دهند قابل بهبود و درمان می باشد.

لازم به ذکر است روش های مختلفی برای برداشتن و حذف غبغب وجود دارد که در این میان ، لیپوساکشن غبغب از موثرترین و کارآمدترین روش های رفع غبغب به شمار می رود.

علل به وجود آمدن غبغب

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره نمودیم ، علل مختلفی می توانند منجر به ایجاد غبغب شوند ؛ موارد ذیل از جمله رایج ترین دلایل بروز غبغب در ناحیه زیر چانه محسوب می شوند :

  • وراثت و ژنتیک به عنوان یکی از دلایل پیدایش غبغب می باشد.
  • شل شدن عضله پلاتیسما از دیگر علل بروز غبغب است.
  • اضافه وزن و وجود چربی موضعی در ناحیه گردن یکی دیگر از دلایل پیدایش غبغب می باشد.
  • از ناهنجاری چانه و عقب رفتگی چانه نیز می توان به عنوان یکی دیگر از علل به وجود آورنده غبغب نام برد.

 

رفع غبغب با لیپوساکشن

پیش از هر چیزی لازم به ذکر است که افراد به منظور انجام لیپوساکشن غبغب باید به یک جراح پلاستیک ماهر و حاذق رجوع نمایند.

برای رفع غبغب با لیپوساکشن ، پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک در ابتدا بیمار را تحت بی حسی موضعی قرار داده و پس از آن یک برش بسیار ظریف در زیر گردن بیمار ایجاد می کند.

سپس لوله ای باریک به نام کانولا را جهت تخلیه چربی اضافی موجود در ناحیه زیر چانه بیمار به زیر پوست این ناحیه می فرستد و چربی های اضافی در این ناحیه را استخراج می کند.

سخن آخر

خوشبختانه در روش های کنونی لیپوساکشن غبغب ، میزان خونریزی و احتمال آسیب پذیری بافت پوست به حداقل رسیده و در واقع می توان گفت این روش به عنوان یک روش کم تهاجمی جهت رفع غبغب به شمار می رود.

پاسخ

یک + 18 =

Call Now Buttonتماس با دکتر