جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی یا جراحی بینی ثانویه

جراحی بینی ترمیمی : در برخی موارد ممکن است که افراد از نتیجه جراحی زیبایی بینی خود رضایت کامل نداشته باشند ، در چنین مواردی این دسته از افراد می توانند ، پس از گذشت حداقل یکسال از جراحی بینی قبلی خود اقدام به انجام جراحی بینی ترمیمی ( Revision Rhinoplasty ) ، نمایند.

شایان ذکر است که انجام جراحی بینی ترمیمی ، پیش از یکسال امکان پذیر نخواهد بود ، چرا که تا قبل از این بازه زمانی هنوز روند ترمیم زخم ها کامل نشده و بافت بینی برای جراحی ثانویه آمادگی لازم را ندارد.

جراحی بینی ترمیمی

برای رفع چه مشکلاتی می توان جراحی بینی ترمیمی انجام داد ؟

جهت برطرف نمودن مشکلات ذیل ، می توان نسبت به انجام جراحی ترمیمی بینی اقدام نمود :

 • انسداد مجاری بینی و اختلالات تنفسی
 • افتادگی نوک بینی
 • کج شدن بینی
 • بد فرم شدن بینی
 • غیر قرینگی بینی
 • عدم تقارن سوراخ های بینی
 • کاهش یا افزایش پل بینی
 • باریک شدن بیش از حد بینی
 • سر بالا شدن بیش از اندازه بینی

نکات مهم درباره جراحی بینی ترمیمی

افرادی که بنا به هر دلیلی تمایل به انجام جراحی ثانویه دارند ، باید نکات ذیل را مد نظر قرار دهند :

 1. همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد ، جهت جراحی انجام ثانویه ؛ باید یک سال از جراحی قبلی گذشته باشد.
 2. برای انجام جراحی بینی ثانویه ، نباید هیچ گونه زخمی در داخل بینی وجود داشته باشد یا در صورت وجود ، میزان آن بسیار ناچیز باشد.
 3. این افراد باید در سطح انتظارات خود واقع گرا باشند.
 4. باید این موضوع را در نظر داشته باشند که با هر بار جراحی مجدد بینی ، پیچیدگی های عمل نیز بیشتر می شود.
 5. در برخی موارد ، ممکن است که چهارچوب بینی ، دچار عدم سلامت کافی بوده و از این رو ، توان تحمل یک جراحی دیگر را نداشته باشد ؛ در این موارد ، باید بیش از یکسال صبر کرد و حتی در پاره ای موارد باید از انجام جراحی ثانویه صرف نظر نمود.

جراحی بینی ترمیمی

روش انجام جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی نیز مشابه جراحی اولیه بینی ؛ به دو روش باز و بسته قابل انجام می باشد و این مسئله که کدام روش برای انجام این جراحی مناسب تر است ، بر اساس صلاحدید جراح و وسعت ایرادات بینی و شرایط بیمار تعیین می گردد.

لازم به ذکر است که در صورت برگزیدن یک جراح پلاستیک بینی متبحر و با تجربه ، در وهله اول تلاش خواهد شد که جهت رفع نقایص بینی از زخم های داخلی قبلی استفاده گردد و برش جدیدی در بینی ایجاد نشود.

اما چنانچه بنا به هر دلیلی ، این اقدام میسر نگردد ؛ جراح چند برش ظریف خارجی در بینی بیمار لحاظ کرده و مبادرت به اعمال اصلاحات مورد نیاز بر روی بینی می نماید.

توجه داشته باشید از آن جا که در جراحی بینی ترمیمی ، نیاز به دسترسی گسترده به ساختار غضروفی – استخوانی بینی وجود دارد ؛ بهتر است که این عمل جراحی به روش باز انجام شود ؛ چرا که در روش باز ، جراح به کل ساختار داخلی بینی دسترسی داشته و به راحتی می تواند تغییرات لازم را بر روی بینی لحاظ نماید.

دوره ریکاوری بعد از جراحی بینی ترمیمی چقدر است ؟

در ابتدا لازم به ذکر است که دوره ریکاوری جراحی بینی ( فارغ از جراحی بینی اولیه یا جراحی بینی ترمیمی ) ، با توجه به شرایط بدنی و وسعت عمل جراحی ، در هر فردی متفاوت است ؛ لذا به طور مشخص نمی توان گفت که دوره ریکاوری جراحی بینی ترمیمی چقدر است.

البته باید خاطر نشان نمود که چنانچه این جراحی ، توسط بهترین جراح بینی ترمیمی صورت پذیرد ؛ قاعدتا علاوه بر حصول نتایج قابل قبول ، دوره نقاهت و ریکاوری کوتاهی نیز خواهد داشت.

به طور کلی ، دیدن نتیجه نهایی جراحی بینی ترمیمی در افرادی که پوست بینی نازکی دارند ، حدودا پس از 12 – 6 ماه و در افرادی که پوست بینی آن ها ضخیم است تقریبا پس از 2 سال نمایان می گردد.

پاسخ

16 − دوازده =

Call Now Buttonتماس با دکتر