تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکستزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس : بوتاکس ، در واقع نوع A سم بوتولینوم می باشد که می تواند بر روی عضلات و محل اتصال اعصاب تاثیر گذاشته و از آزاد شدن استیل کولین از انتهای عصب ممانعت به عمل آورد و بدین ترتیب از انقباض عضلات جلوگیری کرده و از ایجاد چین و چروک در صورت پیشگیری نماید.

موارد استفاده از بوتاکس :

یکی از رایج ترین سوالاتی که غالبا افراد در هنگام مراجعه به جراح پلاستیک جهت تزريق بوتاکس مطرح می کنند ، این است که آیا امکان تزريق بوتاکس به هر ناحیه از بدن وجود دارد ؟

به عنوان مثال برخی افراد جهت باز کردن چین صورت خود قصد تزریق بوتاکس دارند و این سوال برای شان مطرح است که آیا با تزریق بوتاکس می توانند چین های صورت خود را رفع کنند یا خیر ؟

در خصوص این افراد باید گفت چین هایی که در حین لبخند و حرکات مختلف صورت به طور طبیعی باید وجود داشته باشند نباید حذف شوند ، حذف این چین ها توسط تزریق بوتاکس ، چهره ای غیرطبیعی ایجاد خواهد کرد.

اما در مواردی ممکن است عضلاتی در نواحی مختلف صورت که شایع ترین محل آن عضله بین دو ابرو است ، انقباض پذیری بیش از حد داشته باشد.

این مسئله ؛ می تواند سبب ایجاد بدفرمی و ناهنجاری در صورت شود و به طور مثال فرد را خیلی خشمگین ، خیلی عصبانی یا غمگین نشان دهد ؛ لذا تزريق بوتاکس در این موارد مجاز می باشد.

در مواردی نیز شاهد آن هستیم که انقباض پذیری در یک طرف صورت شدیدتر و در طرف دیگر به شدت کمتر است ، در چنین مواردی نیز تزريق بوتاکس بلامانع است و می توان در طرفی از صورت که انقباض پذیری خیلی شدیدتر است ، تزریق بوتاکس را انجام داد تا تقارن نسبی برای صورت فرد ایجاد شود.

کاهش دردهای میگرنی با تزریق بوتاکس :

لازم به ذکر است که بوتاکس در حقیقت در جاهای مختلفی کاربرد دارد و حتی در برخی نقاط ، ممکن است باعث درمان شود.

امروزه در درصد بالایی از افرادی که میگرن دارند ، می توان برای درمان میگرن از بوتاکس استفاده کرد.

در صورتی که بعد از تزريق بوتاکس ، میگرن این افراد اصلاح شده و درمان گردد ؛ می توان گفت بوتاکس به عنوان یک روش دائمی جهت برداشت فشار از روی اعصاب حسی که در نواحی مختلف پیشانی و سر وجود دارد قلمداد شده و به صورت دلپذیری ، مشکل میگرن و دردهای مزمن این افراد را درمان خواهد کرد.

کاهش یا درمان دردهای میگرنی با تزريق بوتاکس ، یکی از پیشرفت های نسبی است که در زمینه جراحی پلاستیک به دست آمده است ، هر چند که در ابتدا به صورت تصادفی بوده است.

به طور کلی نتایج تزریق بوتاکس جهت درمان دردهای میگرنی ؛ حاکی از آن است که بعد از تزريق بوتاکس در درصدی از افراد مبتلا به میگرن ، نتایج نسبتا قابل قبولی به دست آمده و دیده شده که درد میگرنی این افراد با تزريق بوتاکس کاهش پیدا کرده یا این که دفعات بروز درد میگرنی کاهش یافته است.

پاسخ

1 + 9 =

Call Now Buttonتماس با دکتر