ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم ، نوعی عمل جراحی است که با از بین بردن چربی و پوست اضافی و نیز سفت کردن عضلات دیواره شکم ، منجر به صاف و تخت شدن شکم می گردد.

لازم به ذکر است که عمل جراحی زیبایی شکم ، تنها به کوچک شدن شکم محدود می شود و نمی تواند جایگزینی برای کاهش وزن تلقی گردد.

باید توجه داشت که لیپوساکشن شکم با عمل جراحی زیبایی شکم متفاوت است ؛ به نحوی که لیپوساکشن تنها منجر به از بین رفتن چربی های اضافی شکم می شود و شاهد آن هستیم که پس از عمل لیپوساکشن و برداشت چربی های اضافی ، فرد دچار افتادگی پوست ناحیه شکم می شود.

در حالی که در عمل ابدومینوپلاستی ؛ همراه با برداشت چربی های موضعی ، پوست اضافی نیز برداشته می شود و با سفت شدن عضلات جدار فاسیا طی این عمل جراحی ، شکم حالتی مسطح و خوش فرم به خود می گیرد.

کاندیدای مناسب ابدومینوپلاستی چه کسانی هستند ؟

بهترین کاندیدا برای انجام عمل جراحی زیبایی شکم ، افرادی هستند که شرایط ذیل در مورد آن ها صدق کند :

  • اشخاصی که از نظر سلامت عمومی در وضعیت خوبی هستند.
  • افرادی که با حجم قابل توجهی از چربی در شکم خود روبرو هستند.
  • افرادی که دارای وزن پایدار می باشند یا به عبارتی وزن آن ها در چند ماه اخیر ثابت بوده و اضافه وزن نداشته اند.
  • افرادی که سیگاری نیستند یا در صورت سیگاری بودن نیز چند ماه قبل از تصمیم به انجام ابدومینوپلاستی ، مصرف آن را قطع کرده اند.
  • خانم هایی که در اثر بارداری ، ماهیچه ها و پوست شکم شان کشیده شده است نیز کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی شکم می باشند.
  • افرادی که در پی رژیم های سخت غذایی و فعالیت های ورزشی سنگین ، کاهش وزن داشته اند اما همچنان با حجم قابل توجهی از چربی یا پوست اضافی در ناحیه شکم خود مواجه هستند یا به تعبیری دچار چاقی موضعی در ناحیه شکم می باشند ؛ گزینه مناسبی برای عمل جراحی زیبایی شکم خواهند بود و می توانند با انجام این عمل جراحی ، مشکل خود را مرتفع نمایند.

در چه صورت نباید اقدام به عمل ابدومینوپلاستی نمود ؟

از آن جا که در حین عمل ابدومینوپلاستی ، عضلات عمودی جداره شکم بیمار سفت می شوند ؛ خانم هایی که در آینده قصد بچه دار شدن دارند ، باید عمل ابدومینوپلاستی را تا بعد از زایمان خود به تعویق بیندازند ؛ چرا که بارداری می تواند این عضلات را از هم جدا کرده و فتق ایجاد کند.

افرادی که وزن آن ها دچار نوسان است و ممکن است در آینده دچار اضافه وزن شوند نیز باید تا زمانی که وزن شان به ثبات برسد انجام ابدومینوپلاستی را به تعویق بیاندازند.

آیا نتیجه عمل ابدومینوپلاستی ماندگار است ؟

لازم به ذکر است که ماندگاری هر چه بیشتر نتایج این عمل جراحی ، منوط به ورزش و داشتن تغذیه متعادل است ؛ لذا به منظور حفظ نتیجه عمل و جلوگیری از برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی ، همواره باید این دو مهم را مد نظر داشت.

هزینه عمل ابدومینوپلاستی

تعیین هزینه جراحی ابدومینولاستی ، نیازمند انجام معاینات مورد نیاز توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک می باشد ؛ بنابراین به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این باره می بایست به پزشک جراح پلاستیک مراجعه فرمایید.

پاسخ

18 − 11 =

Call Now Buttonتماس با دکتر